Gönderen Konu: Gülen cemaatinin dudak uçuklatan serveti!  (Okunma sayısı 5970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
  • *
    • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Gülen cemaatinin dudak uçuklatan serveti!
« : Haziran 28, 2008, 12:20:49 ÖS »
Yeşil Kart başvurusu reddedilen Fethullah Gülen"in davasında savcıan dudak ıçıklatan tespit.

ABD"de Yeşil Kart başvurusu reddedilen Fethullah Gülen"in Pennsylvania"daki Özel Hukuk Mahkemesi"nde görülen davasında savcı cemaatin 25 milyar dolarlık bir malvarlığını yönettiğini bildirdi. Savcı, Gülen"in iddia edildiği gibi eğitim uzmanı değil, dini veya siyasi lider olabileceğini belirtti.

Yeşil Kart başvurusu reddedilen Fethullah Gülen"in, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi aleyhine açtığı davada, Gülen"in finans kaynakları, dini ve siyasi kimliği ile ilgili çarpıcı ifadeler yer alıyor. Pennsylvania"daki Özel Hukuk Mahkemesi"nde görülen davada savcı, Gülen"in "öğretim yöntemleri geliştirmiş bir eğitimci" olmadığını savundu, cemaatin 25 milyar dolarlık bir malvarlığını yönettiğini iddia etti.

Dini lider yapar
Savcı Mary Catherine Frye"ın, yargıç Dalzell"e sunduğu son belgede ise ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi ile temyiz mahkemesinin Fethullah Gülen"in başvurusunu reddetmekle doğru karar verdiği belirtiliyor. Gülen"in avukatları tarafından mahkemeye sunulan bir makalede, Gülen"in 1960"lı yıllarda çocuklar için dini yaz kamplarında dersler verdiği ve Türk-İslam sentezi fikrine uygun, çağdaş İslami faaliyetler sunacak özel eğitim kurumları açma düşüncesinin büyük takdir topladığı belirtiliyor. Bunu değerlendiren savcı Frye, "Bu aktiviteler kendisini eğitim uzmanı değil, dini ya da siyasi lider yapar" diye görüş bildirdi. Savcı Frye, Gülen"in uçsuz bucaksız holdingleri olan dini ve politik bir hareketin lideri olduğunu belirterek, şimdiye kadar başarı diye gösterdiği tüm çalışmaların kendi hareketi tarafından finanse edildiğini, ancak bunların dava ile ilişkili olmadığını, göçmenlik bürosunun hata yaptığına dair kanıt olmaması nedeniyle kararın onaylanması gerektiğini ifade ediyor.

Sitesinde yazdı
Gülen"in mahkemeye kendi iddiasını sağlamlaştırmak için sunduğu Avustralyalı Margaret Coffey"in yönettiği bir radyo programının kayıtları da savcı Frye tarafından değerlendirildi. Coffey"in şu ifadeleri Frye tarafından kayıtlara geçirildi: "Gülen hareketi, sermaye ile organize bir hareket olmadığını, hiyerarşik bir yapı ya da yetki ve sorumluluk sistemi içinde çalışmadıklarını iddia ediyor. Ama, 2006"da Gülen"in internet sitesinde yer alan bir yazıda; Gülen hareketinin 25 milyar dolarlık bir değere ulaştığı, Zaman başta olmak üzere pek çok gazete, televizyon kanalları, dergiler, bir banka, 600"den fazla okul ve Virginia International University dahil 6 üniversiteyi yönettiği belirtiliyor."

Ha Picasso ha Gülen
Davanın savcısı Mary Catherine Frye"ın "Gülen"in kürsüde konuşma yaptığına dair bir delil yok, nasıl olağanüstü yetenekli bir eğitimci bu" sözlerine Gülen"in avukatları şu şekilde açıklama getiriyor:

"Eğer Picasso"nun eserleri bir galeride sergileniyor da, Picasso orada yoksa bu bir Picasso sergisi değil midir? Müvekkilimizin çalışmaları tüm konferanslarda sergilendi, akademik materyaller sunuldu."

Gülen"in Pennsylvania"da açtığı itiraz davasında avukatları bu defa Gülen"in, ilahiyat ve politikada üstün yetenekli bir bilim adamı olduğunu ileri sürdüler. Daha önce savcı tarafından eğitimde bir metodolojisi olmadığı belirtilen Gülen"in avukatları müvekkillerinin eğitim metodolojisinin 4 kategoriden oluştuğunu kaydettiler. Bunlar "Dini hoşgörüyü laik müfredata entegre etmek, para hırsı için çalışmayan tecrübeli öğretmenleri çalıştırmak, okullara özel finansörler bularak politikacıların etkisi dışında tutmak ve aile ile toplumdan destek almak" olarak sıralandı.Hürriyet
Cemaati yapilandirip, 25 milyar dolara tirmandiran ABD nin oyle bir kalemde Fetullah"ı silecegine inanmiyorum.
Fetullah ile yeni bir donem dusunmuyorlarsa,cemaati toptan budamalari gerekir.
Hem okullarini kullanip, hemde Gulen"i istemiyoruz pek inandirici degil.
Yeni bir oyun var ortada.
N.Kavcar

Çevrimdışı Kemal Den

• KATILIMCI
  • **
    • Toplumsal Bilinci Koruma ve Geliştirme Çatısı
Ynt: Gülen cemaatinin dudak uçuklatan serveti!
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2008, 01:41:09 ÖÖ »
Amerika"da yargının ne derece siyasetin etkisinden uzak, bağımsız olduğuna bağlı olarak konuyu değerlendirmemiz gerektiği kanaatindeyim.

CIA tarafından kullanıldığı neredeyse aşikar olan Fetullah Gülen ve okulları ortada iken, CIA ve dolayısıyle Beyaz Saray"ın Amerikan Yargı sistemi üzerinde ülke menfaatlerine dahi olsa karar aldırma etkisi yok ise, bu davanın gerçekliğine inanabiliriz. Aksi halde sayın Nevval Kavcar"ın da belirttiği gibi oyun içinde oyun olduğunu düşünebiliriz.

K. Denizer
"Dahi odur ki, bugün herkes tarafından genel kabul gören doğruları söylediği zamanlar herkes onlara deli saçması der"  M. K. Atatürk (1926)

Çevrimdışı Yazar

• KATILIMCI
  • **
  • Kardeşlik Dostluk Barış, Birbirimizi Anlayış Ümidi
« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2008, 03:15:02 ÖÖ »

Yeşil Kart başvurusu reddedilen Fethullah Gülen"in, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi aleyhine açtığı davada, Gülen"in finans kaynakları, dini ve siyasi kimliği ile ilgili çarpıcı ifadeler yer alıyor. Pennsylvania"daki Özel Hukuk Mahkemesi"nde görülen davada savcı, Gülen"in "öğretim yöntemleri geliştirmiş bir eğitimci" olmadığını savundu, cemaatin 25 milyar dolarlık bir malvarlığını yönettiğini iddia etti.

Amerika da yargi sistemi cogu kez siyasetten uzak durabilir.
Bu maverick"lik vardir Amerikada.
Maverick: Dili toplum kurallarına uymayan kimse; bagimsiz, başınabuyruk

Gecen haftalarda hayli ilginc bir karar alindi bir yargic tarafindan, Gitmo dedigimiz Guantanamo"da tutulanlar, Amerikan vatandaslari gibi "habeas corpus" hakkina sahiptir, diye buyurdu yargic. Elbette Bush ve Bush"un Sahiplerine elvermez bu karar.
Habeas corpus: ihzar emri (gözaltındaki kişinin suçunun tespiti için mahkemeye çıkarılmasını temin eden emir)
Habeas corpus act: haksız yakalama ya da tutuklamayı yasaklayan kanun

[/b]
CIA"nin Fethullah Gulen beyefendiyi nicin korudugunu bilmiyorum, anlamiyorum.
Boyle varlikli bir adamin CIA"ye gereksinimi yok aslinda. Bir duzine CIA satin alabilir kendine. Varligi hakkinda okuduklarim dogruysa, bir duzine de Bush ve Cheney satin alabilir. Bir tane Suudi Arab Sultani alabilir mi, onu bilmem. Sultanlarin sayin Gulen den torpilli oldugunu varsayiyorum. Sayisini kacirdigim Vahabi camileri actilar ulkemde.
Bence, This is waste of tax payers" money, yani, agir calisip vergi odeyen vatandaslarimin - tabii bende dahil - parasini har vurup harman savurmak! Yabancilarin muhafiz askeri olarak masraf yapmamiz, halkimizin bunca cari ihtiyaci varken, protesto etmemiz gereken bir savrukluktur.
Ustelik bir de ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi aleyhine dava acmis. Bu da bize baska bir masraf, vergi odeyen halk, Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisini bu adamin sikayetine karsi savunmak paralarini odemek zorunda. 

Sayin Gulen, ABD"de, yani ABD halki tarafindan, pek taninmaz. Onu burada barindirmak isteyip istemedigimiz hakkinda hic kimse fikrimizi sormadi.
Ayiptir soylemesi ama ben bile o"nun adini bir kac hafta once duydum, daha dogrusu, Internette okudum. Kendi gozumde rezil rusva oldum elbette, ben 1965-85 yillari arasi Turkiyede takilmisim, isin acisi,
o zamanlar ustunde bildiklerimde yetersizmis.

Çevrimdışı Kemal Den

• KATILIMCI
  • **
    • Toplumsal Bilinci Koruma ve Geliştirme Çatısı
« Yanıtla #3 : Haziran 29, 2008, 04:44:30 ÖÖ »
Değerli YAZAR , kendinize haksızlık etmeyiniz,  Fetullah Gülen"in şakird"i olanlardan daha KÖR durumda değilsiniz :)

"Dahi odur ki, bugün herkes tarafından genel kabul gören doğruları söylediği zamanlar herkes onlara deli saçması der"  M. K. Atatürk (1926)

Çevrimdışı ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
  • *
    • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
« Yanıtla #4 : Haziran 29, 2008, 11:53:01 ÖÖ »
Sevgili Yazar(ablam),
F.G"nin serveti konusunda geçen gün birkaç yazı göndermiştim şahsınıza.
Sevgili Denizer kardeşimin dediği gibi siz birçok şakird"den daha doğru irdeliyorsunuz.
ABD"nin(yönetiminin)F.G"den ne istediği aslında açıktır.
Başka bir yol ile izah etmeye çalışayım.
Osmanlı döneminde,o büyük coğrafyada camii sayısı kaç?
Yaklaşık 15-16 bin civarında(küçük ölçekli mescitler dahil,zaten mescit o dönemlerde makbul değil).
Pekii,Türkiye cumhuriyetinde kaç?
83-87 bin arası.(küçük ölçekli mescitler dahil olursa 100 bin"in üzerinde).
Sevgili ablacığım,siz ABD"de ki sayısından şikayet ediyorsunuz.Kendinizce haklı ya da haksız olmanızı geçiyorum.
Şimdi bu bilgiler ışığında soru.
Eğer ki 100 bin"in üzerindeki bu ibadet yerlerinde gerçek anlamda inançlarına göre ibadet yapılıyor olsaydı,gerçek anlamlarına göre inandıkları değerlere sahip çıkılıyor olsaydı şimdi bu din tüccarları,inanç simsarları ellerinde bir koz kalırmıydı?
Bu tüm inanç sistemleri için geçerlidir.
İşte F.G"yi ABD"ya da AB"nin neden ellerinde tutmak istediği,neden pazarlama tekniklerini ve ne şekilde kullandığını acaba açıklaya bildim mi?
Baksanız siz ABD"de yaşayan ileri görüşlü,aydın bir insan olduğunuz halde F.G"yi daha yeni duydu iseniz neden F.G"yi ellerinde tuttukları açık değil mi?
Bu yeni bir pazarlama tekniği,yeni bir ZİHİN KONTROL yöntemi uygulamasından başka birşey değildir.
Yakında neler duyacağız,neler göreceğiz bakacağız.
25 milyar dolardan fazla bir para.
Neler yapılır,nasıl kazanılır bunlar da ayrı bir konu.
Dediğiniz gibi kimler satın alınabilir,kimler tarafından nasıl kullanılabilir bir kaynaktır akıl yürütmek çok zor.
Saygı ile...
A.Dursun
Fethullah  Gülen"in Kefilleri"¦
ABD"de yaşamak isteyen Fetullah"a ajanlardan papazlara uzanan kefil olan isimler"¦

Fethullah Gülen, ABD"den Yeşil Kart alabilmek için açıp, kaybettiği davada Rumi Forum"un başkanı Ali Yurtsever"in yardımı ile önemli isimlerden
referans mektupları topladı.

Hürriyet Gazetesi"nden Razi Canikligil"in haberine göre Gülen"in ABD"de kalmasına yardımcı olmak için eski politikacılardan CIA ajanlarına kadar pek
çok isim seferber oldu.

İşte Gülen"e yeşil kart için kefil olan o isimler:
*George Fidas,* Gülen"in I-140 yeşil kart başvurusu için mahkemeye sunulan destek mektuplarının ilk sırasında yer alıyor. CIA"dan Analiz ve Prodüksüyon Direktörü olarak emekli oldu. CIA"nın Balkan politikaları uzmanı ve halen Washington Universitesi Uluslarası İlişkiler Bölümü"nde ders veriyor. Yunan asıllı, Joint Military Intelligence Council"de de görevli.

*Graham Fuller*, Eski CIA ajanı ve yine eski *"National Intelligence Council"* Başkan Yardımcısı. *"RAND Corporation""*da danışmanlık hizmeti
veriyor.

*Alexander Karloutsos*, Gülen için mahkemeye mektup gönderenler arasında ikinci sırada. Merkezi New York"ta bulunan Amerika Yunan-Ortodoks
Başpiskoposluğu"nda rahip. Mektubunda Gülen"den övgü ile söz ediyor.

*Morton Abramowitz*, ABD"nin eski Ankara Büyükelçisi, halen *"The Century Foundation"* da görevli.

*Ermin Başer*, Mektupta eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal"ın başdanışmanı olarak gösteriliyor. Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Konseyi yürütme
kurulunda yer aldığı belirtiliyor.

*John Obert Voll*, Georgetown Üniversitesi İslam Tarihi profesörlerinden.

*Ralph ve Richard Lazarus,* Dartmouth College Antropoloji bölümü profesörleri

*Yıldırım Akbulut,* Eski Türkiye başbakanı

*Mehmet Sağlam,* Eski Milli Eğitim Bakanı, AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı.

*Bernadette Andrea,* San Antonio"daki Teksas Üniversitesi İngilizce,Klasikler ve Felsefe Profesörü

*Paul Parker,* Elmhurst College teoloji ve Din Bölümü profesörü

*Floyt M. Schoenhals,* Amerika Evangelical Lutheran Kilisesi Arkansan-Oklahama Bölge Sorumlusu, Başpapaz.

*Murat Saraylı,* TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı. (TÜGİAD dün Hürriyet"e, *"Murat Saraylı"nın görüşleri yönetim kurulumuzu bağlamaz"* açıklaması gönderdi.)

*Thomas Michel,* Roman Katolik Kilisesi İsa Peygamber Dinlerarası Diyalog Sekreterliği Papazı.

*Donald Senior,* Catholic Theological Union Başkanı, Vatikan"ın atadığı papaz.

*James Kenneth Echols,* Chicago Lutheran School of Theology Başkanı

*Jill Caroll,* Profesör. Rice Üniversitesi Boniuk Merkezi Dini Hoşgörüde İlerleme çalışması idarecisi.

*Lynn E. Mitchell,* Houston Üniversitesi Dini çalışmalar Direktörü.

*Sheryl L. santos*, Texas Tech Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı.

*David B. Capes*, Houston Baptist Üniversitesi Hıristiyanlık ve Felsefe Profesörü

*Terry Mathis*, Universty of California, Riverside kampüsü papazı

*Loye Ashton*, Taugaloo College dini araştırmalar programı direktörü papazı Reverend)

*Lawrence T. Geraty*, La Sierra Üniversitesi

*Ali Yurtsever,* Rumi Forum

*Kemal Öksüz*, Niagara Vakfı

*John L. Esposito,* Profesör. Georgetown Üniversitesi kurucu Direktörlerinden. Mektubunda papaz ve eğitimci arasındaki farkı anlatıyor.
Mustafa Akyol / VATAN

Son İletiler/Konular

AFFERİM MAHMUD Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Dün, 02:36:24 ÖÖ]

Bizi Yönetecekleri EHİL İnsanlardan Seçelim. Gönderen: halukgta
[Temmuz 26, 2014, 12:38:35 ÖS]

‘MİLLİ İRADE' ve KOMPLO Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 25, 2014, 03:17:55 ÖÖ]

NİHAYET YSK DOĞRU SEÇMEN SAYISINI AÇIKLADI Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 23, 2014, 11:02:40 ÖS]

PARANIZLA KUMAR OYNUYORLAR Gönderen: Mehmet Akkaya
[Temmuz 23, 2014, 06:25:51 ÖS]

Kürt petrol satışlarının perde arkası Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 22, 2014, 04:58:33 ÖS]

VE ZEKERİYA ȪZ GİTTİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 22, 2014, 01:07:31 ÖÖ]

Meryem Anamızın Aslında Evli Olduğunu Söyleyen.... Gönderen: halukgta
[Temmuz 20, 2014, 05:27:42 ÖS]

‘İĞFAL’ YILLARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 20, 2014, 01:11:19 ÖÖ]

VAH FİLİSTİN VAH Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 19, 2014, 01:53:43 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 18, 2014, 04:10:25 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: aysedogu
[Temmuz 18, 2014, 02:02:36 ÖS]

Bakara 184. Ayeti Nasıl Anlamalıyız. Gönderen: halukgta
[Temmuz 18, 2014, 10:47:21 ÖÖ]

REJİM TEHLİKESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2014, 04:37:13 ÖS]

NASA, Yalnız olmadığımız kanıtlanacak dedi. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 16, 2014, 08:47:10 ÖS]

EMEKLİNİN KADERİNİ EMPERYALİST MERKEZLER BELİRLİYOR! Gönderen: Mehmet Akkaya
[Temmuz 16, 2014, 05:45:25 ÖS]

TIPIȘ TIPIȘ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 15, 2014, 01:00:35 ÖS]

HAVA KURȘUN GİBİ AĞIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 14, 2014, 05:27:10 ÖS]

ETNİK VE TOPLUMSAL KİMLİKLER NASIL OLUSUR? (Kara M Yayınevi) Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 13, 2014, 05:41:28 ÖÖ]

Ey ‘Millet’ ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 12, 2014, 05:38:00 ÖS]

Ynt: Mübarek Ramazan Ayını İdrak Edebilmek. Gönderen: turtem
[Temmuz 11, 2014, 12:48:54 ÖS]

Mübarek Ramazan Ayını İdrak Edebilmek. Gönderen: halukgta
[Temmuz 10, 2014, 11:37:36 ÖS]

HALK VE HALKÇILIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 09, 2014, 05:01:48 ÖS]

ORTA-DOĞU’NUN HAYAL(ET) DEVLETLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 06, 2014, 01:50:51 ÖS]

BİLİM ve EKMEL BEY Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 05, 2014, 10:37:45 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 05, 2014, 01:04:10 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Bruno
[Temmuz 04, 2014, 11:19:15 ÖS]

Kocası itiraf etti... Meğer Defne Samyeli Kocasını çatır çatır aldatmış! Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 02, 2014, 02:28:09 ÖS]

Benim vekillerim'i açıkça tehdidimdir Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:59:49 ÖS]

KARNINDAN KONUŞAN EMİNE ÜLKER TARHANIN MİSYONU NEDİR? Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:46:00 ÖS]

EMİNE ÜLKER TARHAN’LA BAŞLAYAN YENİ SÜREÇ VE BAZI KAYGILAR Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:18:04 ÖS]

Emine Ülker tarhan hakkında yazışmalardan... Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 09:44:25 ÖS]

Diyanet işleri e. başkan yrd. Nursaçan (Cevşen), Haram para ile hacca gidilir. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 03:29:27 ÖS]

Bu rapor Erdoğan'ı bitirecek, C. Başsavcılığı kapatma istemek zorunda olacak. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:09:01 ÖÖ]

Kadına şiddet erkeğin hakkıdır. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:34:52 ÖS]

Ayaan Hirsi Ali: Bakire Kafesi Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:29:46 ÖS]

Hacer-ül Esved Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:16:08 ÖS]

TÜRKMENLER IŞİD’İN İNSAFINA MI TERK EDİLECEK? Gönderen: Kemal Denizer
[Haziran 30, 2014, 07:00:01 ÖS]

Askere Din Kitabı-Diyanet yayınları Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 09:01:26 ÖS]

HALKIN YOLU/ HAKKIN YOLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 29, 2014, 05:00:07 ÖS]

Kdz. Ereğli Belediyesi paraları kimlere peşkeş çekiyor? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 04:32:39 ÖS]

Kürdistan artık resmen ilan edildi. Türkiye bölündü, hamd olsun. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 11:42:55 ÖÖ]

TÜRKİYE'YE ABD MÜDAHALESİ İÇİN SEBEBLER YARATILIYOR…! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 12:24:05 ÖÖ]

Beyinsiz mürit Cumbaba seçecek. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 10:53:25 ÖS]

İbn Meymūn'un Yemen Mektubu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 10:07:24 ÖS]

Fethullah da Said Nursi gibi Tımarhanede yatmış! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 09:54:51 ÖS]

Muharrem İNCE’NİN DİBE ÇÖKÜŞÜ Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 08:22:13 ÖS]

Konuşarak İkna Psikolojisi, Kevin Hogan Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 02:59:19 ÖS]

İknanın Psikolojisi, Robert Cialdini Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 02:49:55 ÖS]

Yaptığımız Yanlışa Çarpıcı Bir Örnek. Gönderen: halukgta
[Haziran 27, 2014, 07:57:17 ÖS]

Ynt: GELECEK ile YÜZLEŞMEK (tüm kitap ilişik) Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 27, 2014, 12:59:26 ÖS]

BAYKALLIK YAPMAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 26, 2014, 02:18:16 ÖS]

Ynt: GELECEK ile YÜZLEŞMEK (tüm kitap ilişik) Gönderen: PLMPLM
[Haziran 24, 2014, 09:02:56 ÖS]

Ynt: BAYKAL’DAN BEKLENEN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2014, 03:58:59 ÖS]

BAYKAL’DAN BEKLENEN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 23, 2014, 10:20:10 ÖS]

Tolga Yarman, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 21, 2014, 11:28:37 ÖÖ]

Emperyalizm MUHALEFET'i nasıl şekillendirir? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 21, 2014, 12:01:09 ÖÖ]

Terörist Ömer el-Beşir, Ekmeleddin İhsanoğlu...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 11:56:24 ÖS]

Kredilerle ilgili ipotekler ile bu konutların tapuya tescilinde harç uygulaması Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 11:14:15 ÖS]

Memurların iş güvencesine son veriliyor Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 07:37:36 ÖS]

Sağlıklı olmak için 20 öğüt... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 06:58:54 ÖS]

Ynt: Uzaysal Yonetim 2011 MD goktasinin dunya yakinindan gecmesinin animsattigi Gönderen: PLMPLM
[Haziran 20, 2014, 06:52:30 ÖS]

Duvar Yazıları...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 06:47:48 ÖS]

Aşırı stres beyin dokusunu değiştiriyor. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 05:41:45 ÖS]

Türk keskin nişancı tüfeği Fransa'da çalındı...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:46:59 ÖS]

Evrimsel Biyoloji Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:33:53 ÖS]

Avrupalılar aslında siyahmış... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:23:43 ÖS]

Biyoteknolojinin yaşamımıza olumlu katkıları üzerine... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:22:15 ÖS]

Kanser tedavisi 'sil baştan'. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:18:34 ÖS]

Yaşam ve Ölümün Sürekli Döngüsünde Ruh Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:15:01 ÖS]

Türklük, bir ırka aidiyet ve bir kan meselesi değil; bir Millet'e mensubiyettir. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 03:49:15 ÖS]

Big Bang Büyük Patlama Teorisi Nedir Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:14:53 ÖS]

Dünyanın Oluşumu | Bilimtrue Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:12:06 ÖS]

Akıbetimiz Dünya Durunca National Geographic Türkçe Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:09:30 ÖS]

Gönüllü cehaletin gücü yabana atılamaz...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:04:32 ÖS]

KONUȘTUKÇA DAĞITIYOR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 20, 2014, 01:36:46 ÖÖ]

İKÖ nedir, hangi işlevleri yerine getirmektedir? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 03:38:24 ÖS]

Karadeniz Ereğli’de Atatürk posteri ve Türk Bayrağı yoktu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 02:21:54 ÖS]

Ekmeleddin İhsanoğlu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E İHANETTİR... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 02:01:40 ÖS]

PROF. DR. CANDAN'A ÇOK ÖNEMLİ GÖREV. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 12:33:44 ÖÖ]

Kdz. Ereğli’de belediye başkanı Prof. Ercan Candan mıdır? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 12:04:43 ÖÖ]

Tayyipgillere, Ümmet-i Muhammed'e KAPAK...! Muhaliflerin eş ve kızları helaldir. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 11:03:48 ÖS]

Gelin Çocuklar! Çocuk gelinler...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 10:46:44 ÖS]

Graham Fuller projesinin (Ilımlı islam) parlatılmış yüzü Ekmeleddin İhsanoğlu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 04:46:49 ÖS]

Van Gölü İnci Kefali ve Tuzlaması. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 04:03:49 ÖS]

ÇAPANOĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 18, 2014, 01:32:22 ÖS]

Beyin sinyalleriyle Uçak kullanılmaya başlanacak. Ölümsüz insan beyni geliyor... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 12:59:44 ÖÖ]

Uğur Mumcu Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yazmıştı Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 05:30:30 ÖS]

Türkeş'in de danışmanlığını yapan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Kemal Derviş önermiş Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 05:25:49 ÖS]

İhsanoğlu Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmak için mi aday gösterildi? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 02:32:54 ÖS]

Erdoğan Milleti susturun dedi, Mahkeme susturdu. IŞİD yayın yasağı...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 02:27:46 ÖS]

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun babası da CHP'nin baskılarından kaçmış! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 01:01:31 ÖS]

Büyük Cihad'dan Frenk Fodulluğuna (Bilim Fodulluktur). Ekmeleddin İhsanoğlu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 12:43:53 ÖS]

Ynt: EKMELEDDİN KILIÇDAROĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2014, 11:31:27 ÖÖ]

GÜLEN'İN ADAYI EKMELEDDİN İHSANOĞLU HABERİ. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 01:37:39 ÖÖ]

Ekmeleddin İhsanoğlu, İSLAM ORDUSU KURULSUN Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 12:54:45 ÖÖ]

EKMELEDDİN KILIÇDAROĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2014, 12:08:17 ÖÖ]

Kandil gecesi diye birşey yoktur! Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 15, 2014, 06:08:44 ÖS]

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Davası durduruldu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:56:05 ÖS]

Doç. Dr. Barış Doster- Siyaset Bilimci. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 02:12:05 ÖS]

MİT, IŞİD'i Muammer Güler'in emriyle ağırladı' Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 02:02:18 ÖS]

AKP, cihatçılar için çıkardığı bu yasayı hatırlıyor mu? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 01:48:02 ÖS]

Musul’u IŞİD’e teslim belgesi! İşte o genelge. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:52:46 ÖÖ]

Yaşar Nuri Öztürk, İskilipli Vatan'a ihanet etti. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:39:55 ÖÖ]

BDP’NİN TAŞERON AŞKI VE ERCİŞ’İN İŞTEN ATILAN İŞÇİLERİ Gönderen: Mehmet Akkaya
[Haziran 13, 2014, 04:58:24 ÖS]

AKP silahıyla 80 Türk rehin. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 02:17:19 ÖS]

IŞİD+AKP+PKK'nın kan kardeşliğinin ispatları. “Kerkük Kürtlerin Kudüs’üdür.” Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 01:07:08 ÖS]

Aman dikkat, şamar oğlanı değil bakan konuştu..! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 02:18:48 ÖÖ]

Bu açıklama türbanlı bacılarınıza, Hz. Tayyip Efendimize...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:58:54 ÖÖ]

Mehmetçiğin katili, AKP'nin onur konuğu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:51:57 ÖÖ]

Abdullah Gül’ün hayali gerçekleşti! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:49:43 ÖÖ]

Cemaat okulları IŞİD baskınından 3 gün önce tahliye edildi. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:36:50 ÖÖ]

Radikal İslamcılar Türkiye'yi vurmaya başladı, Türkiye bedel ödüyor. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 11:21:49 ÖS]

IŞİD kadınların sokağa çıkmasını yasakladı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 08:21:53 ÖS]

Allah diyor ki; "Dünya düzdür." Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 06:31:06 ÖS]

Adnan Oktar karikatürüne hapis! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 05:23:14 ÖS]

MAȘRIK İSLAM DEVLETİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 12, 2014, 04:14:15 ÖS]

İşgaldeyken kimsenin kandilini kutlamıyorum ve kutlama kabul etmiyorum. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 04:13:48 ÖS]

Ergün Poyraz, İSRAİL UŞAĞI VE HAYVANLARIN EN ASİLİ, AT! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 03:13:34 ÖS]

TBMM'deki vekillerinizi tanıyın, IŞİD'i de Ergenekon'a Bağladılar Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 03:01:09 ÖS]

VAKIFLI TÜRK TARİHİ KURSUSU ÖNERİSİ. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 02:41:15 ÖS]

Hz. Tayyip’in konuşmalarından müritlerine anımsatmalar Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 01:29:59 ÖS]

Suriye’deki Çeçen cihadçılar: Ömer el-Şişani örneği. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 12:19:38 ÖS]

ABD IŞİD lideri Ebu Bekir Bağdadi'yi neden bıraktı? Bağdadi kimin çocuğu? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 12:10:41 ÖS]

Hastalıkların doğru teşhisini kolaylaştıracak joba Gönderen: Ortak Türkçe
[Haziran 12, 2014, 05:10:22 ÖÖ]

Yunan devlet ünalgı ve sınalgı kurumu ERT'nin kapatılması protesto edildi Gönderen: Ortak Türkçe
[Haziran 12, 2014, 03:37:24 ÖÖ]