Gönderen Konu: AKP'den CMK'yı değiştiren teklif. 'Faşizme çeyrek kala...'  (Okunma sayısı 2093 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi ahmetdursun

  • KURUCU
  • KATILIMCI
  • *****
  • İleti: 21.712
  • Puan: +98/-5
  • Cinsiyet: Bay
    • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
AKP'den CMK'yı değiştiren teklif

AKP, şiddet olaylarındaki soruşturma yöntemlerinde değişiklikler öngören kanun teklifini Meclis'e sundu. Teklifte, bir şüphelinin aranmasında 'somut delillere dayalı kuvvetli' ibaresi, 'makul' olarak değiştiriliyor

ANKARA - AKP, hükümet temsilcilerinin de bu hafta gündeme getirdiği şekilde şiddet olaylarında soruşturma yöntemlerinde önemli bazı değişiklikler getiren kanun teklifini dün akşam TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklif, AKP'nin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin özlük haklarının iyileştirilmesi ile ilgili daha önce sunduğu teklifle birleştirilerek ele alınacak.

Yürürlük ve yürütme dahil toplam 35 maddeden oluşan Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılması Hakkında Yasa Teklifi ile Türk Ceza Kanunu (TCK) ve Ceza Muhakemesi Kanunu'nda (CMK) değişiklikler yapılması öngörülüyor.
             
TBMM Adalet Komisyonu AKP milletvekillerinin daha önce sunduğu "Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi"ni görüşmek üzere bugün toplandı. Toplantıda, hükümetin dün akşam verdiği yeni yasa teklifinin, daha önce verilen teklifle birleştirilip birleştirilmeyeceği konusu görüşüldü.
             
Parti temsilcilerinin fikir ve önerilerinin alınmasının ardından Komisyon Başkanı Ahmet İyimaya, iki teklifin birleştirilmesi için Komisyonu yeniden toplantıya çağıracağını belirterek bugünkü oturumu kapadı. Her iki teklifin birleştirilmiş halinin ele alınacağı toplantının 17 Ekim'de yapılması bekleniyor.
             
AKP'nin dün akşam sunduğu teklife göre bir başkasını, kendisinin veya yakınının hayatına, hürriyetine, vücut veya cinsel dokunulmazlığına yönelik bir saldırı gerçekleştireceğinden ya da malvarlığı itibarıyla büyük bir zarara uğratacağından veya sair bir kötülük edeceğinden bahisle tehdit eden kişi mağdurun şikayeti üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılacak.
             
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümet yetkilileri, Suriye topraklarındaki Kobani'ye İslam Devleti militanlarının düzenlediği saldırıları protesto etmek için geçen hafta boyunca Türkiye'nin bir çok ilinde düzenlenen gösterilerde kamu malları ve araçlarının zarar görmesinin ardından yeni düzenlemelerin hayata geçirileceğini açıklamıştı.
             
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 'şüpheli veya sanıkla ilgili arama' maddesinde yapılan değişiklikle, 'yakalanabileceği veya suç delillerinin elde edilebileceği hususunda somut delillere dayalı kuvvetli şüphe varsa; şüphelinin veya sanığın üstü, eşyası, konutu, işyeri veya ona ait diğer yerler aranabilir' ifadesindeki 'somut delillere dayalı kuvvetli' ibaresi, 'makul' olarak değiştiriliyor.
             
Teklife göre, TCK'da 'Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar' başlığında sayılan 'silahlı örgüt' veya  'örgüte silah sağlama' suçundan elkoyma kararı verilirken; 'Anayasayı ihlal, yasama organına karşı suç, hükümete karşı suç, hükümete karşı silahlı isyan, silahlı örgüt, silah sağlama ve suç için anlaşma' soruşturmalarında el koyma kararı verilebilecek.
             
Ayrıca bir suç dolayısıyla yapılan soruşturma ve kovuşturmada iletişimin tespitine ağır ceza mahkemeleri yerine sulh ceza hakimlikleri veya yargılamayı yapan mahkemelerce karar verilecek.
             
Şüpheli ve sanığın telekomünikasyon yoluyla iletişiminin tespiti, soruşturma aşamasında hakim; kovuşturma aşamasında mahkeme kararına istinaden yapılacak. Kararda, yüklenen suçun türü, hakkında tedbir uygulanacak kişinin kimliği, iletişim aracının türü, telefon numarası veya iletişim bağlantısını tespite imkan veren kodu ve tedbirin süresi belirtilecek.
             
Devletin güvenliğine karşı ve anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlarda; dinleme ve kayda alma, gizli soruşturmacı görevlendirme, teknik araçla izleme mümkün olabilecek.
             
Dosyayı inceleme
             
Teklife göre, müdafinin dosya içeriğini incelemesi veya belgelerden örnek alması, soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebilecek ise Cumhuriyet savcısının istemi üzerine hakim kararıyla bu yetkisi kısıtlanabilecek.
             
Müdafi, iddianamenin mahkeme tarafından kabul edildiği tarihten itibaren dosya içeriğini ve muhafaza altına alınmış delilleri inceleyebilecek; bütün tutanak ve belgelerin örneklerini harçsız olarak alabilecek. Örgüt faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarda, Cumhuriyet savcısı soruşturmanın yapıldığı yerin sulh ceza hakiminden de karar alabilecek.
   
Özlük haklarında iyileştirme

Teklifle, hükümetin HSYK seçimleri öncesinde açıkladığı şekilde hakim ve savcıların özlük haklarında iyileştirmelerin yapılması da öngörülüyor.

             
Yargıtay Kanunu'nda yapılan değişiklikle, Yargıtay'da yeteri kadar tetkik hakimi bulunacak. Tetkik hakimleri, meslekte en az beş yılını fiilen doldurmuş adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları arasından HSYK tarafından atanacak.
             
Teklifle mesleğinde en az iki yıl fiilen çalışmış avukatların hakimlik ve savcılık adaylığı sınavına girebilmelerine imkan tanınıyor. Adalet Bakanlığı Yurtdışı Teşkilatı da kuruluyor ve adli yıl açılış töreni kaldırılıyor.
             
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Adıyaman'da konuyla ilgili soruları yanıtlarken, "Bugün meclisimizde görüşülecek olan, ki arkası da gelecek, yapmak istediğimiz demokrasiden ödün vermeden Türkiye'de huzuru sağlamaktır...Öldürme, can ve mal güvenliğine karşı yetkiler yeterli değilse, kolluk güçleri arama yapamıyorsa, suç örgütü tespit ettiğinde dinleme kararı alamıyorsa o zaman yazılı hukuka bir şeyler koymamız lazım" derken, AKP'de katıldığı bir toplantı öncesinde TBMM'ye sunulan teklifi değerlendiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da "Burada getirilen tedbirlerin tamamı önlemeye yönelik tedbirlerdir...Bütün kamuoyu rahat olsun, ne polis devletine dönüş olacaktır ne demokratik kazanımlarda Türkiye geriye gidecektir" diye konuştu.
             
Adalet Bakanı Bekiz Bozdağ ise teklifin adalet komisyonundaki görüşmeleri öncesinde, "Bu teklif güvenlik tedbirlerini içeren bir teklif olarak kamuoyuna lanse edildi. Tamamıyla hakim ve savcıların özlük haklarını düzenleyen, noterlerle ilgili düzenlemeler içeren daha önce TBMM'ye sunulan teklifle ona ilaveten CMK'da ve TCK'da bazı değişiklikler öngören bir tekliftir. Bunun kamuoyunda anlatıldığı gibi güvenlik paketi ile bir alakası yoktur" dedi.   Reuters

'Faşizme çeyrek kala...'

CHP Parti Sözcüsü Koç, AKP'nin CMK'da düzenleme teklifini sert bir dille eleştirdi. Koç," Faşizme çeyrek kala uygulamalarına karşı, hem siyasi hem hukuki mücadelemizi vermeye devam edeceğiz" dedi.

ANKARA - CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Siyaseten ağır olayların yer aldığı bir haftanın tamamlandığını belirten Koç, HSYK seçimlerine değindi. Koç, seçimlerde, "liyakat ve kıdem" yerine, "siyasi illiyet, bir organizasyona bağlılık" gibi kavramların ön plana çıkarıldığını savunarak, "Kısaca, hukuk kavramı dışında ne varsa bunların belirleyici olduğu bir süreci yaşadık ve bunların getirdiklerine Türkiye'yi yargı alanında teslim etmiş olduk" dedi.

Oluşacak kurulun, Türkiye'de görev yapacak hakim ve savcıları atayacağını hatırlatan Koç, şöyle konuştu:

"Çeşitli odaklarla ilişkilendirilmiş hakim ve savcılar bu süreçlere nasıl yaklaşacaklar? Ne yazık ki hukuk devleti, itina ile hukuk devleti olmaktan çıkartılmıştır. Eğer bir devlet, hukuk devleti olma özelliğini yitirirse, devlet olma kavramı da tartışmaya açılır. 'Yargı bağımsızlığı, yargıç güvencesi, hukukun üstünlüğü, adil yargılama...' Bunlar evrensel kavramlar ancak Türkiye'de karşılığını bulan kavramlar değil. Türkiye'de 'yargı bağlılığı, hukukun siyasetin emir kulu oluşu' söz konusu...Suça ceza değil, suçlu zannıyla ortaya getirilen kişinin, siyasi kimliğine ya da pozisyonuna görev karar verileceği, aklanıp ya da cezalandırılacağı bir dönem devlet eliyle yapılandırılmış oluyor."

"Başbakanlık görevinin fiilen askıya alındığı bir dönemi yaşıyoruz"
Haluk Koç, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra başbakanlık görevinin fiilen askıya alındığı bir dönemin yaşandığını ileri sürerek, "Ortada bir şahsiyet var, her konunun uzmanı. Her sıfatın sahibi, her uygulamanın emir vericisi. Türkiye'yi karıştırmaya bu sıfatlarla devam ediyor" değerlendirmesini yaptı.

Koç, şunları kaydetti:

"Davutoğlu bir müsteşar bile atayamıyor"
"Kendisine başrol falan verilip, başbakanlık sıfatı yakasına iliştirildiğini zanneden bir de küçük Hüsamettin rolünde biri var Türkiye'de. Biraz karikatürize ediyoruz. Öyle ya, 'Muhatap alın' diye bağırıyor. Bir çık bakalım şu küçük Hüsamettin rolünden. Sayın Davutoğlu'nun yetkileri var ama kullanması mümkün değil. Bir müsteşar bile atayamıyor. Yetki de eylem de Cumhurbaşkanı sıfatı taşıyan kişinin ehliyetinde bulunuyor. Kağıt üzerinde sadece başbakan yazması, ona protokolde bir yer sağlıyor. Bütün özellik bu. Bizim anayasamız cumhurbaşkanını sorumsuz kişi olarak tanımlıyor. Mevcut başbakanı bu kişi maalesef figüran olarak kullanmaya sevk ediyor. Uygulamalar bu şekilde. Anayasadaki tarafsızlık ilkesi tamamen askıda, bütün kavramlar delik deşik. Sayın Davutoğlu'nun siyaseten ergenliğe ulaşmasını hepimiz istiyoruz. Bu söz alçaltıcı bir söz değil. Tam tersine şu anda görev yaptığı makamın ağırlığını ve sorumluluğunu taşımasını herkes bekliyor. Şu gölgeden çıkması lazım, ne kadar müsaade eder gölgenin sahibi onu bilmiyorum."

Koç, Meclis'e sunulan "yeni yargı paketi" ile Meclis gündemine gelmesi beklenen "yeni güvenlik paketi"ni de eleştirdi.

Söz konusu paketlerde emniyet güçlerinin yetkilerinin artırılması ve ceza kanunundaki bazı değişikliklerle ilgili oldukça önemli teklifler olduğunu aktaran Koç, "Bir panik yasası ile 12 Eylül'ü anımsatan yasa düzenlemesiyle karşı karşıya Türkiye" açıklamasını yaptı.

Koç, hükümetin Türkiye'yi uçurama götürmesinin an meselesi olduğunu da iddia ederek, şöyle devam etti:

"Baktığınız zaman özüne, 12 Eylül'ü aratmayan bir takım yaptırımlar getiriyor. Son yaşanan kışkırtma provokasyonlar gerekçe gösterilerek, en temel demokratik haklar, kişisel özgürlükler hepsi kelepçelenmek isteniyor. Bir devlet kelepçesi takılmak isteniyor. Neye? Bireysel hak ve özgürlüklere. Telefon dinlemeleri, önleyici gözaltına alma kavramı veya gözaltında tutma yetkisi, bir takım katalog suçlar imal edilmesi... Bütün bunlar kabul edilmesi mümkün olmayan uygulamalar, teklifler. 'Alman modeli böyle, İngiliz modeli böyle.' Senin amacın ne kardeşim? Almanya'da böyle değil çarpıtma. Girdiğin baskı, polis devleti oluşturma yolunda hiç kendine kalkan arama. Orada sicilli, takip edilen radikal terör örgütlerinin, eylem ve hareket kabiliyetini takip etme adına alınan bir takım düzenlemeler var. Toplumun tümünü kapsayan, kişisel hak ve özgürlüklere tecavüz eden, bir devlet polisi yaratmaya dönük bir yasal düzenleme bu ülkelerde yok. AB müktesebatında da yok. CHP olarak, 'faşizme çeyrek kala' uygulamalarına karşı, hem siyasi hem hukuki mücadelemizi vermeye devam edeceğiz."

Başbakan Davutoğlu'nun dünkü açıklamalarına da tepki gösteren Koç, "Bir TOMA yakılırsa 10 tanesini yaparız' diyor. Zaten senin koltuğun titriyor kardeşim. Zaten ayaklarının üzerinde duramıyorsun. Ne diyelim sana bu benzetmeden sonra, 'TOMA Ahmet mi?' diyelim. O kadar çok sıfatın olmaya başladı ki 3 ay içinde biz de karıştırıyoruz" diye konuştu.

Suriye'deki gelişmeler
Suriye'deki gelişmelere değinen Koç, bu konuda CHP olarak hükümeti, "Eli kanlı terör örgütleriyle, al takke ver külah tarzı gizli kapaklı ilişkilere girerseniz sonunda Türkiye'yi felakete sürüklersiniz" diye defalarca uyardıklarını aktardı.

Koç, hükümete, "İzlediğiniz mezhep odaklı politika ile yanı başınızda besleyip büyüttüğünüz dünyanın en vahşi terör örgütlerinin eylemlerini Türkiye'ye taşırsınız, Türkiye'yi terör odağı, terör cenneti yaparsınız" dediklerini de belirterek, bunlara karşın "CHP Esad'ın hamiliğine soyundu" şeklinde yanıt aldıklarını kaydetti.

Kürt sorununun da bir demokrasi sorunu olduğunu vurguladıklarını, buna karşı da "CHP çözüme de barışa da karşı" yanıtını aldıklarını ifade eden Koç, "Şimdi, Türkiye'nin bilmesi gereken şu, hükümet ve İmralı'daki Abdullah Öcalan stratejik işbirliklerini sürdürüyorlar. İlk zamanlar 'Görüştüğümüzü ispatlayan şerefsizdir' diyordu ya. TDK'da 'şerefsiz' sözcüğünün anlamını bile değiştirmek gerekiyor. Stratejik işbirliğine devam ediyorsunuz. Hiç başka yerde suçlu arama, masayı kuran sensin" görüşünü savundu.

Haluk Koç, hükümetin şimdi ise "Kandil, İmralı ve HDP" üçlüsüyle kavga ve çatışma stratejisine yöneldiğini ileri sürerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ballı börektiniz, yediğiniz ayrı gitmiyordu. Devlet size çalışıyordu. Bu strateji değişikliği neden şimdi? PKK'nın başındaki kişiyle mektuplaşan, mesajlaşan, çözüm sürecini el ele yürüten ve 'süreci hiçbir şeye feda etmeyeceğini' ilan eden Cumhurbaşkanı ve Başbakan, ne olduysa birden bire muhatap aldıklarının terörist olduklarını,IŞİD'ten bir farklarının olmadığını hatırladılar ve bunu kamuoyuna satmaya başladılar. Silah zoruyla çözüm dayatması ne kadar yanlışsa, kişisel siyasi çıkarları için bu masada terör temsilcilerini muhatap almak da o derece yanlıştır. Terör tehdidi, şantajı ve girişimleriyle Türkiye'nin anayasal düzenini müzakere etmeye kalkışmak, Türkiye'nin böyle bir süreçten kazançlı çıkması beklemek hayalciliktir. Sık sık vatana ihanetten bahsediyorlar, şimdi bütün bu yaşadıklarımızdan sonra vatana ihanet sözü kimin sicilinde tescilli, ortada."

Suriye'deki ılımlı muhaliflerin, rejime karşı Türkiye'de eğitilmesi konusundaki açıklamalara da değinen Koç, "Siz bunu yapıyordunuz zaten, bunlarda belgelendi. Milletvekillerimiz Hatay'daki kamplara gitti, sokmadınız. Orada ne idüğü belirsiz bir takım insanların sizin eğitiminizden geçtiği, silahlandırılıp Suriye'ye gönderildiği bütün dünya alem tarafından biliyor. Şimdi bunu uluslararası bir koalisyon projesi olarak üstleniyorsunuz" dedi.

"Kim bu ılımlı muhalifler?"
"Kim bu ılımlı muhalifler?" diye soran Koç, "Bir şekilde o eğittikleriniz daha sonra IŞİD'e insan malzemesi oldu, şimdi de aynısı olacak. IŞİD'e terörist malzemesi yetiştirmek için Türkiye laboratuvar olarak kullanılacak. Böyle bir söz vermeyi nasıl göze alabiliyorlar, hayret etmek gerekiyor. Hangi uluslararası hukuk komşu ülkelerle savaşmak için kendi topraklarında adam eğitme ve onu silahlandırma yetkisi veriyor sana? Türkiye'nin bölgedeki çatışmalara doğrudan veya dolaylı yardımda bulunmasının ülkemize yönelik terör saldırısı riskini artırdığı açıktır. Türkiye'yi çeşitli terör eylemlerinin hedefi haline getiriyorsunuz" yorumunu yaptı.  AA

HSYK’nın anayasayla değiştirilmesine muhalefet desteği, MK 10 ve CMK 250'yi...İNDİR


Anayasa değişikliği hakkında genel değerlendirme. Kapatma bekliyorum

ANAYASA DEĞİŞİKLİKLERİNİ MİKROSKOP ALTINDA İNCELEYELİM

AKP'yi kapatmak için 55 vekilin imzası yeter.

Altan Tan, Bahçeli olmasa Türkiye'de iç savaş çıkar...!

 

Son İletiler/Konular

Ynt: Modern Türkiyede Siyasi Düşünce Cilt 1-2-3 Tamamı 9 cilttir. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 11, 2017, 01:04:46 ÖS]


TÜRK KÖYLÜSÜ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ağustos 11, 2017, 12:31:53 ÖÖ]


Hayvan yeminde GDO onayı-Konya Şeker 'GDO yok' dedi ceza aldı. Artık GDO serbest Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 04:32:52 ÖS]


Ynt: ŞOK, ŞOK, ŞOK... YÖK'ten, Güzel sanatlar kapatılıyor genelgesi. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 03:41:47 ÖS]


BÜYÜKERŞEN’E KİM SALDIRDI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 30, 2017, 03:13:52 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 28, 2017, 08:42:38 ÖS]


HÖKÜMET Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 21, 2017, 02:07:12 ÖS]


15 TEMMUZ’UN SİYASÎ AYAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2017, 03:55:43 ÖS]


III.ABDÜLHAMİT’İN AJANDASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 08, 2017, 06:53:43 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 06, 2017, 07:48:37 ÖS]


HZ ÖMER’İN DEVESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 04, 2017, 12:53:44 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 03, 2017, 05:41:02 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 29, 2017, 07:05:44 ÖÖ]


AB'DE SONA DOGRU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 28, 2017, 09:42:54 ÖÖ]


DİYALEKTİĞİN D’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2017, 04:51:55 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 23, 2017, 07:03:20 ÖÖ]


DOĞU PERİNÇEK’E Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 19, 2017, 12:53:46 ÖS]


NATO MERMER Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2017, 02:16:07 ÖÖ]


ERDEMİR Vakfı yöneticilerine dava açıldı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 16, 2017, 12:46:14 ÖÖ]


MEŞRUİYET’İN M’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 14, 2017, 02:11:14 ÖÖ]


Yargıtay, Erdemir Vakfı’nın üye ve emeklilerinden yapılan kesintilerin hırsızlık Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2017, 01:31:47 ÖS]


Sanki Katar, Türkiye’yi topun ağzına koymak için seçilmiş, elinden geleni... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 07, 2017, 02:09:43 ÖS]


KATAR-MATAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 07, 2017, 12:55:03 ÖS]


III.ABDULHAMİT’İN 18 BRUMERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 29, 2017, 04:40:02 ÖÖ]


Şehit polisin arkadaşının kolunda dikkat çeken ayet. Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:22:49 ÖÖ]


Michael Flynn'ın, lobicilik karşılığında aldığı Yarım Milyon Dolar ... Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:14:25 ÖÖ]


Erdoğangiller’e hediye edilen, 25 milyon dolarlık petrol tankeri, Malta Dosyalar Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:09:04 ÖÖ]


Pazarlama Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 18, 2017, 03:15:10 ÖS]


İT BAYTARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 12, 2017, 06:02:53 ÖÖ]


Paylaşımcılık Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 08, 2017, 02:16:36 ÖS]


AKP’nin yediği haltların sorulularına kim bunların hesabını soracak? Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 29, 2017, 02:08:50 ÖS]


MAL MEYDANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 04:11:12 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 05:16:11 ÖÖ]


ERDOĞAN’I VURACAKLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 24, 2017, 11:38:11 ÖS]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 24, 2017, 06:29:04 ÖÖ]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 24, 2017, 12:09:35 ÖÖ]


Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 23, 2017, 04:58:35 ÖS]


DUR BAKALIM N’OLCEK ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 20, 2017, 02:12:21 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 18, 2017, 07:13:24 ÖÖ]


HAYIRLI OLSUN ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 17, 2017, 05:36:37 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 14, 2017, 05:04:59 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 12, 2017, 07:25:38 ÖS]


AÇIK MEKTUP Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 10, 2017, 05:16:36 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Nisan 08, 2017, 07:54:54 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 08, 2017, 03:37:34 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 04, 2017, 02:41:12 ÖÖ]


PARLAMENTARİZMİN P’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 01, 2017, 05:23:41 ÖS]


DEVLET ULUSA KARŞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 30, 2017, 11:15:00 ÖÖ]


URKUN Kirgizistandan bir ses Gönderen: PLMPLM
[Mart 27, 2017, 05:45:34 ÖÖ]


PISIRIKLIK FELSEFESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 21, 2017, 03:31:55 ÖÖ]


TRUMP ÖĞRETİSİ ve YENİ DÜNYA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 19, 2017, 08:44:03 ÖS]


DESTİCİ’NİN TESTİSİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 16, 2017, 05:07:50 ÖÖ]


Başkaldırma ve Yarışma Gönderen: PLMPLM
[Mart 14, 2017, 11:43:46 ÖS]


SON ABDÜLHAMİT Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 13, 2017, 12:59:22 ÖS]


HOLLANDA-MOLLANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 12, 2017, 05:33:20 ÖÖ]


KATİL KUMA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 08, 2017, 07:33:26 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 05, 2017, 07:07:15 ÖS]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 07:40:35 ÖS]


N’OLACAK ŞU IRAK’IN HALİ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 02:17:40 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 02, 2017, 05:20:46 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 28, 2017, 11:56:51 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 27, 2017, 11:54:46 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 24, 2017, 01:01:36 ÖÖ]


NEDEN DEĞİL, ‘NASIL’ BİR HAYIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 22, 2017, 01:07:56 ÖÖ]


KRİZİN K’SI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 20, 2017, 12:39:51 ÖÖ]


KRİZİN K’SI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 18, 2017, 03:13:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 11:50:31 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 02:43:04 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 01:14:00 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 04:59:09 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 12:42:46 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 15, 2017, 01:41:35 ÖS]


Ynt: Söz Bakımından, Allah dan daha Doğru Kim Vardır? Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:27:26 ÖS]


Ynt: ABDULHAMİT SEVDASI (III) Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:09:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:59:25 ÖS]


Ynt: FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 02:37:37 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:49:12 ÖÖ]


BÜYÜTME POLİTİKALARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 09, 2017, 01:51:07 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Şubat 08, 2017, 11:03:36 ÖS]


BOYKOT MU DEDİNİZ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 08, 2017, 04:36:37 ÖS]


ROMANYA’DA NELER OLUYOR ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 07, 2017, 03:07:57 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 06, 2017, 02:43:22 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 04, 2017, 03:37:54 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 09:11:32 ÖS]


SIC SEMPER TYRANNIS Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 02:16:28 ÖÖ]


TÜRKİYE-SURİYE İLİŞKİLERİ ÜZERİNE Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 01, 2017, 01:40:59 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 10:00:19 ÖS]


TÜRKİYE’YE BABALIK MI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 12:57:01 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 26, 2017, 04:12:44 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 26, 2017, 03:20:16 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 25, 2017, 05:53:17 ÖS]


Ynt: Amerikalik mashhur tarixchi olim Hasan Bulent Paksoy Gönderen: PLMPLM
[Ocak 25, 2017, 02:27:35 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 07:39:39 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 01:22:30 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 23, 2017, 03:40:40 ÖS]


Ynt: Karlovy Vary sehri 98 yildir reklamini « Mustafa Kemal Ataturk »’le yapiyor. Gönderen: PLMPLM
[Ocak 22, 2017, 08:53:36 ÖS]


FELSEFENİN F’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 22, 2017, 06:42:12 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 21, 2017, 12:12:10 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (XI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 20, 2017, 05:36:33 ÖÖ]


Ynt: Mustafa KemaL ATATÜRK, Kitap Arşivi. (indir) Gönderen: levo57
[Ocak 19, 2017, 05:44:08 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 18, 2017, 10:15:36 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 11:45:56 ÖS]


18 MADDELİK YENİ ANAYASA TASLAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 04:06:59 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VIII) Kültürel Antroploji ‘Evrimcilik’ düşüncesine karşı çık Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 14, 2017, 12:45:12 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 11:29:35 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 01:51:44 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 11, 2017, 12:14:25 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 10, 2017, 06:05:33 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 09, 2017, 11:17:27 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 08, 2017, 10:49:34 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 07, 2017, 12:19:03 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 06, 2017, 02:40:39 ÖÖ]


MİLLİYETÇİLİK VE MİLLETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 05, 2017, 12:28:53 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 03, 2017, 01:58:11 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 02, 2017, 01:49:38 ÖS]


"Sokma akıl, dokuz adım gider" Gönderen: PLMPLM
[Ocak 02, 2017, 04:48:06 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 01, 2017, 04:27:12 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 31, 2016, 02:41:29 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 30, 2016, 01:24:31 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 09:33:32 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 03:00:50 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 27, 2016, 01:35:17 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XIX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 26, 2016, 02:20:36 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 25, 2016, 02:47:09 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 24, 2016, 12:33:18 ÖÖ]