Gönderen Konu: ERDEMİR Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı'na şok vergi cezası  (Okunma sayısı 7785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
ERDEMİR Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı'na şok vergi cezası

İktidar Hırsızlarına güç yetiremeyen Maliye, çalışan ve emekli işçilerin mal varlığına göz dikti. Hırsızlıktan kaynaklı açıkları kapatmanın en kolay yolunu buldu, vakıfların mal varlıklarına daha önce de Özal iktidarı göz koymuş ama ömrü vefa etmemişti.

Erdemir’in Cem Uzan ve diğer taliplilerine satılması esnasında Özal Hükümeti Erdemir vakfını tasfiye kararı almak üzereyken iktidar ömrü ve sonrasında kendi ömrü buna yetmemişti.

Bakalım Tayyip ve Avânesinin (yardakçılarının) ömrü buna yetecek mi?

A. Dursun

***

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş (ERDEMİR) Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı'nın, Maliye Bakanlığı tarafından yapılan vergi denetimlerinin ardından vakfın cezai işleme maruz kaldığı ve bu nedenle olağanüstü genel kurul kararı alındığı bildirildi.


Resim...

Yönetim Kurulu Başkanı Mücteba Bekcan ve Yönetim Kurulu 2. Başkanı Doğan Yerdeş imzalı açıklamada, Maliye Bakanlığının Türkiye genelindeki vakıf ve sandıklara yönelik olarak yürüttüğü vergi denetim çalışmaları kapsamında vakıflarında da yapılan vergi denetimleri sonucu kendilerine ulaşan vergi inceleme raporlarıyla vakfın tarihinde ilk defa, vergi cezası konusunun gündeme geldiği belirtildi.

Konuyu tüm yönleriyle mali ve hukuk danışmanlarla beraber ele alındığını ve bundan sonraki sürece bağlı olarak alınacak önlemler üzerinde çalışıldığını ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu doğrultuda konunun görüşülerek bundan sonraki sürece yönelik yönetim kuruluna verilecek yetkiler için 30 Ocak'ta olağanüstü genel kurul yapılması kararı alınmıştır. İlk aşamada geçici bir önlem olarak olağanüstü genel kurul toplantısında alınacak kararların yürürlüğe girmesine kadar 12 Ocak tarihinden itibaren (bu tarihten önce dilekçeleri alınıp ödemesi gerçekleştirilemeyenler de dahil olmak üzere) emekli aylıkları, ölüm ve maluliyet yardımları dışında üye ve emeklilere yapılacak her türlü ödemenin durdurulmasına karar verilmiştir. Vakıf tarihinde ilk kez karşılaşılan bu süreci en iyi şekilde yönetmemiz gerekmektedir. Buna yönelik her türlü görüşme ve çalışmalara devam edilmektedir. Üye olan emeklilerimizin bu süreçte serinkanlı ve sabırlı olması çalışmalarda mümkün olan en iyi sonucun alınmasında büyük önem taşımaktadır. Vakfımız bu dönemi de sizlerin güveni ve desteği ile sistematik ve titiz bir çalışma sürdürerek aşacak güçte ve konumdadır." - Zonguldak
haberler.com
***

Maliye Bakanlığı'ndan Cumhuriyet tarihinin rekoru

13 Ocak 2014
Maliye Bakanlığı, vergi kayıp ve kaçağını önlemek için yaptığı çalışmalar sonucunda 2013 yılında Cumhuriyet tarihinin rekoruna imza attı.

Söz konusu çalışmalar kapsamında 2013 yılının tamamında 73 bin 286 mükellef, vergi incelemesine tabi tutuldu. Bu incelemeler sonucunda Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşıldı. Önlenen vergi kaybı 8,5 milyar lira oldu ve buna neden olanlara 19 milyar liralık ceza kesildi.

Vergi denetiminin tek çatı altında toplanmasının ardından Vergi Denetim Kurulu (VDK), hem kayıt dışı ekonominin hem de vergi kayıp ve kaçağının azaltılmasına yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdi. VDK, 2013 yılında da bu çalışmalarını artırarak devam ettirdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, incelemelerini etkin ve verimli bir şekilde sürdüren VDK'nın 2013 yılındaki çalışmalarını değerlendirdi.

Kurulun, kayıt dışına neden olan tüm sektörlerde yoğun denetimler yaptığını ve vergi kaybına müsaade edilmediğini vurgulayan Şimşek, geçen yılın tamamında 73 bin 286 mükellefin vergi incelemesine tabi tutulduğunu bildirdi. Bakan Şimşek, bu incelemeler sonucunda 8 milyar 557 milyon 536 bin 287 liralık vergi kaybı tespit edildiğini ve buna neden olanlara 19 milyar 874 bin 731 liralık ceza kesildiğini ifade etti.

Bir önceki yılla kıyaslandığında 2013'ün tamamında önlenen vergi kaybının yüzde 89, kesilen ceza tutarının ise yüzde 117 artış gösterdiğini belirten Şimşek, bu rakamların, Cumhuriyet tarihinin rekoru olduğunu açıkladı.

Yapılan bu çalışmalarla bir taraftan beyan dışı kalan gelirler vergilendirilerek devlet bütçesine önemli bir kaynak sağlandığını anlatan Şimşek, diğer taraftan da vergi incelemesinin caydırıcı etkisi kullanılarak mükelleflerin doğru beyanda bulunmaya yönlendirildiğini kaydetti.

" 76 milyonun hakkını gasp etmeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2012'nin rakamlarına da değinerek, 2012'nin tamamında 4,5 milyar liralık vergi kaybı tespit edildiğini ve 8,8 milyar liralık vergi ziyaı cezası kesildiğini hatırlattı. Bu rakamların da vergi incelemesinde etkinliğin arttığını gösterdiğini belirten Şimşek, "VDK, her geçen yıl etkinliğini ve verimliliğini artırıyor. Vergi kaçıranlara, 76 milyonun hakkını gasp etmeye çalışanlara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu.

İnceleme yapılan alan ve sektörler

Vergi Denetim Kurulu Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlıklarında "kayıt dışılıkla mücadele" çerçevesinde 15 ana başlık altında araştırma ve inceleme yapıldı. İnceleme yapılan ve devam eden alanlar/sektörler şöyle:

-KDV'de yaşanan kayıt dışı,

-İthalat ve ihracatta yüksek gösterilen bedeller,

-İnşaat sektöründe görülen kayıt dışı,

-Kaçak akaryakıt sektörü,

-Franchising sözleşmeleri,

-Haksız KDV iadesi alarak kamuyu zarara uğratanlar,

-Turizm acenteleri,

-İmtiyaz ve işletme hakkı devir sözleşmelerinin vergi kanunları karşısındaki durumları,

-Tefeciler,

-Gözlük sektörü,

-Elektrik dağıtımı sektörü,

-Factoring şirketleri,

-Kaçak çay,

-Antrepo rejimi kapsamında yapılan ticaret,

-Gümrük Müşavirliği ile yetkilendirilmiş müşavirliklerin faaliyet gösterdiği alanlarda neden olunabilecek muhtemel vergi kayıp ve kaçağının tespiti.

Kurulun bugüne kadar yoğun denetim yaptığı sektörler/alanlar ise şöyle:

-10 numara yağ,

-Lüks araç,

-ÖTV'siz jet yakıtının teslimi,

-Deniz taşıtlarına ÖTV'siz yakıt teslimi,

-Dökme gazın otogaz olarak kullanımı,

-Sigara kaçakçılığı ile mücadele,

-Sıfır ÖTV'li aerosol üretiminde kullanılan LPG.

(AA)

***

Osmanlı Vakıf Sistemleri Hakkında...
Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) neden kurulu şimdi daha netleşiyor.

Bu da Yeni Osmanlıcılık (Neo Osmanlıcılık) akımlarıyla dışa bağlanması düşünülen ülkede şahsi servetlerini garantiye almayı planlamış olduklarının ispatı oluyor.

A. Dursun

Osmanlı Vakıf Sistemleri Hakkında...

***

TÜRK’ lükten istifa eden Son Osmanlı Şeyhülislamı Mustafa Sabri Efendi, Vakfı ve düşündürdükleri:

(Ahmet Dursun notu: Bu yazıda son şeyhülislam denmesine rağmen TBMM saltanatı 1 Kasım 1922'de kaldırmış olduğundan son şeyhülislam Medeni Mehmet Nuri Efendidir.)

TOGEÇ arşivlerinden derleme.

Vakıflar ve kanunu hakkında dosya-İNDİR

TBMM Sezer'in iade tezkeresi dağıtıldı 5.4.2007-İNDİR

Osmanlı Vakıf Sistemleri-İNDİRAKP, OYAK'ı böyle ele geçirdi.


Bu kadar kulun hakkı, başka bir "kul hakkı yeme kanunuyla" kapatılamaz.

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Sendikacılıktan işçi düşmanlığına Türk-Metal...
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2014, 04:07:27 ÖS »
Sendikacılıktan işçi düşmanlığına Türk-Metal...

Ya da işçi Yusuf'tan Sendikacı Yusuf'a, oradan Kayıkçı Yusuf'a…

Asrın transferi bu olmalı...

A. Dursun

***

YUSUF'UN KAYIĞI!


Hikâyemiz Gülüç'te Anadolu Otel'in önünden akan Gülüç Irmağında başlar.

Boş süresi fazla olan Yusuf Ziya Odabaş, ırmağa bakarken bir kayık görür!
Yaklaşır, bakar, tek başına kalmış kayığa el atmaya karar verir.

Önce yıllardır desteklediği gazetecileri çağırır Odabaş!
“Gelin” der. “Bu sandalı adamakıllı boyayın cilalayın.”

Gazeteciler hızlıdır. Boyamayı, cilalamayı iyi bilirler. Kısa sürede kayığın görüntüsü değişmiştir.

Odabaş, bu kez başyardımcısı Soner Uslubaş'ı çağırır.
Uslubaş, genellikle maçlarda, Türk-Metal Sendikası gecelerinde amigoluk yapan, Erdemir'de enerji dağıtımda görevli bir işçi arkadaşımız.

Erdemir sahasının ışıklandırılmasında etkin (!) rol almış, ayrıca Zonguldak'ta hakemlik yaptığı yıllardan ününü(!) arttırmış bir kişilik. Çok tanınmıştır Zonguldak'ta.

Emri alır almaz “İzmir Marşıyla” koşarak gelmiş, Odabaş'ın yanına.
“2 kürek bul bu kayığa. Küreklerden birine 'ERDEMİR', diğerine de 'ERDEMİR VAKFI' yazdır, 'KAYIĞI IŞIKLANDIRMAYI' da unutma” demiş Odabaş.

Kürekler de hazır olunca, biraz rüzgâr başlamış Gülüç Irmağında. Kayık yavaş yavaş bir sağa, bir sola sallanmaya başlamış.

Yusuf Ziya uyanık! Sandalın her tarafı oynamasın, sandalın arka tarafını da biraz güçlendirelim diye düşünmüş ve dâhice bir fikir gelmiş aklına.

Ak Parti bayrağını asmış kayığa anında.
Bakıldığında ışıklı, kürekli, cilalı, yepyeni bir kayık var karşımız da.

Adına da “YUSUF'UN KAYIĞI” koyuvermişler, işlem tamam.
Bu kayığın ilk misafiri Ak Parti Ereğli Belediye Başkan Adayı Hüseyin Uysal olmuş. Kayıkta her yer ışıl ışıl, ihtişam, hizmet sonsuz, unutmuş Ereğli'deki gerçek dostlarını ve AK Parti tabanını, Ankara'yı aramış, Milletvekili Ercan Candan'ı, Yusuf’un kayığına davet etmiş.

Sayın Ercan Candan'da gördüğü manzaraya kayıtsız kalamamış, atlamış Yusuf'un Kayığına! Anında küreklere sarılmış!

Küreklerden “Erdemir Vakfı” yazanına sarılmış, “Erdemir Vakfı'nın sorunlarını biliyorum. Maliye Bakanlığı'nı aradım, vakıfla görüşmelerini ertelettim!” deyivermiş.
Sayın Candan!

Erdemir Vakfı “Off-Shore” yaptığı için, kazandığı paranın vergisini devlete ödemediği için Başbakanın talimatıyla Ak Parti Maliye Bakanlığı tarafından verilmiş bu ceza!

Türkçe anlatmak gerekirse bu cezayı “SİZ” vermişsiniz. Siz bu Maliye-Vakıf görüşmesini ertelemeyin, siliverin bu cezayı seçimler öncesinde, bu işi hallediverin.

Konuşmanız siyaset kokuyor, kandırmayın insanları.

Kahraman Erdemir İşçisi” diyorsunuz, ancak bu kahramanları Erdemir Vakfı ile Türk-Metal Sendikas'ının saygıdeğer yöneticileri 129 trilyoncuk borçlandırıvermiş!

% 6!da üzerine katma değer eklemişler elbirliğiyle.

Erdemir'e dokunanın başına taş mı düşürürsünüz” siz. Eğer birisinin kafasına taş düşürmek istiyorsanız, zaten “Başımı ve Gövdemi vermeye hazırım” diyen bir zat var yakınında.

Yusuf Ziya Odabaş.
Hazır, bekliyor!
Uzatmayalım.

Yusuf'un Kayığının hala dolmadığını gören Ak Parti kurmayları, Ak Parti'nin diğer Zonguldak Milletvekilleri Köksal Toptan ve Özcan Ulupınar'ı da kayığa davet ederler!

Yıllarca Ereğli adına tek bir proje bile sunmayan, bırakın Ereğli'yi, Zonguldak için bile hizmeti olmayan Köksal Toptan'da Yusuf'un kayığına biner binmez “ERDEMİR” yazan küreğe sarılır! “ERDEMİR BİZİM” der.

Lütfen Toptan, bırak Erdemir'imizin küreğine sarılma. Siz bir “FİLYOS” masalıyla yıllardır “BOŞA KÜREK” çekiyorsunuz zaten! Tek bir çivi çakmadan, Ankara'dan yalanlarla idare ediyorsunuz Zonguldak'ı.

Kayığın son misafiri Özcan Ulupınar, bakmış Erdemir Vakfı yazan küreğe Ercan Candan, Erdemir yazan küreğe de Köksal Toptan sarılmış, kayığın bir tarafında da Hüseyin Uysal ve Yusuf Ziya Odabaş güneşleniyorlar, güç depoluyorlar!

Gelmişken şu Ereğli'yi seyredeyim, biraz belediyecilik öğreneyim, biraz doğayı göreyim” demiş aklınca.

Ve ünlü şu sözünü etmiş, ne de olsa büyük politikacı!

Ereğli'yi Ak Partili Belediye yönetseydi Ereğli'nin nüfusu 300 bini geçerdi!
Atma Ulupınar, hepimiz kardeşiz.

Siz bir zamanlar Devrek'te Belediye Başkanıydınız. Nüfusunuz 25 bini aştı mı Sayın Ulupınar?

Siz Erdemir'de bir zamanlar 10.000 kişi çalıştığını bilir misiniz?
Ak Parti iktidarının bu kurumu özelleştirdiğini anımsar mısınız?

Tersanelerimizde yine 10.000 kişiye yakın insan çalıştığını, sizin iktidarınızda şimdi bomboş, atıl durumda olduğunu, Ak Parti Bakanlarına yakın olan tersane sahiplerinin “Zengin Olmaya” devam ettiklerini bilir misiniz?

Ak Parti kurmayları tüm gerçekleri unutmuş, Yusuf'un Kayığında yerlerini almış durumdalar!

Gülüç Irmağında maalesef “SAZAN BALIĞI” bulmak zor, Dere Balığı da lezzetli olmaz, Karadeniz'e açılmaya, Ereğli'ye ulaşmaya çalışıyorlar.

Yusuf'un Kayığı sizleri kürek gücüyle ancak Erdemir Limanının ucuna kadar götürür sevgili Ak Partili dostlar.

Erdemir Limanının ucunu görür, Ereğli'yi göremezsiniz!

Çünkü boyalı, cilalı, ışıklı, kürekli kayığın “DİBİ ÇÜRÜK”.

Yıllardır batıl kalmış, bakım görmemiş “YUSUF'UN KAYIĞI” sizi ancak Erdemir Limanının bitimine kadar taşır!

Hikâyenin bundan sonrasını bilemiyorum.

Erdemir limanı açıklarında batar mısınız!, yoksa Gülüç Irmağına ulaşıp Anadolu Otele sığınır mısınız, gerçekten kestiremiyorum.

Sonuçları 30 Mart gecesi hep beraber göreceğiz.Saygılarımla

10 Mart 2014

Şafak Erel

Şirin Ereğli Gazetesi, Sayı: 14878

***

Bedrettin Dalan adı Ergenekonda neden geçiyor?

27 MAYIS 1960 İHTİLALİ ve ORDU DA TASFİYE

Genelkurmay, ABD'yi sevmeyenler komünist ve bölücüdür.

SİGARA VE 19 MAYIS YASAĞININ GİZLEDİKLERİ

1 MAYIS'TA CIA, GÜLEN PARMAĞI VE AĞALARIN SAVAŞI

İsdemir’de grev kırıcılığı

Osmanlı Vakıf Sistemleri Hakkında...

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Erdemir Vakfı 25 Şubat'ta "Uzlaşma" arayacak.
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2014, 04:44:53 ÖS »
Erdemir Vakfı 25 Şubat'ta "Uzlaşma" arayacak

Erdemir Vakfı'nın 129 milyon liralık vergi cezasıyla ilgili uzlaşma görüşmesinin 25 Şubat'ta Ankara'da yapılacağı bildirildi.

11 Şubat 2014 12 : 05Erdemir Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Son günlerde Erdemir Vakfı'na tarh edilen vergi ve cezalar ile ilgili olarak, yerel basında, muhtemelen eksik ve yetersiz bilgiye ve/veya konuya vakıf olmayanların yorumları kaynaklı haberler yer aldığı belirtildi.

Bu nedenle vakıf tarafından bazı hususların n kamuoyuyla paylaşılmasında fayda görüldüğü belirtilen açıklamada "Erdemir Vakfı, 1966 yılından bu yana faaliyet gösteren, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları çalışanlarının kurduğu, yardımlaşma ve dayanışma felsefesi içerisinde, üyelerine ek sosyal güvenlik ve sosyal yardımlar sağlayan bir vakıftır. Öngörülen amaçlarına ulaşmak için de üyelerinin ve emeklilerinin birikimlerini, bir başka ifadeyle vakıf malvarlıklarını en iyi şekilde değerlendirme çabası içinde olmuştur" denildi.

"SOSYAL AMAÇLI YATIRIMLAR HUKUKEN MÜMKÜN DEĞİL
Erdemir Vakfı’nın Medeni Kanun'a tabi vakıfların özel bir türünü oluşturan ve sağladığı sosyal yardım ve ek sosyal yardımlarla bir sosyal güvenlik kurumu sayılan ve yukarıda da belirtildiği üzere çalıştırılanlara ve işçilere yardım vakfı niteliğine haiz bir vakıf olduğu belirtilerek şunlar kaydedildi: "İlgili mevzuat çerçevesinde kurulan bu vakıfların varlık nedeni, gerek iş ilişkisinin devamı süresince, gerek iş ilişkisinin son bulmasından sonra, resmi ve genel bir örgüt olan sosyal sigortaların yeterince cevap veremediği ihtiyaçların giderilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla, Ereğli'de üniversite, hastane vb. sosyal amaçlı yatırımlar yapılması hukuken olanaklı değildir. Kamuoyundaki benzer söylemler üzerine Mayıs 2013'de yapılmış olan basın açıklaması ile bu husus kamuoyunun bilgisine sunulmuştu."

"EREĞLİ HALKININ YARISINI İLGİLENDİRİYOR"
Vakfın varlığının tamamı, üye ve emeklilerin varlıklarından oluştuğu ve bu varlıkların dışında Vakfa ait ayrı bir fon mevcut olmadığı vurgulanan açıklamada şu bilgiler yer aldı: "Her üyenin varlığı, aylık aidatları ve vakfın getirisi oranında, keza her emeklinin varlığı, emekli aylığına esas tercihi ve Vakfın getirisi oranında gelişmektedir.

31 Aralık 2013 tarihi itibariyle Vakfın 5.651 çalışan üye ve 3.271 emekli üye olmak üzere toplam 8.922 üyesi bulunmaktadır. Aynı tarih itibariyle Vakıf 800,6 milyon TL'lik aktif büyüklüğüne sahiptir. Ereğli nüfusunun yaklaşık yarısını doğrudan ilgilendiren bir yapı söz konusudur. Vakfın emeklilerine yaptığı ödemeler ile her ay Ereğli ekonomisine 1,1 milyon TL girmektedir."
 
TOPLAM TARHİYAT 129 MİLYON LİRA
Açıklamada, Vergi cezasına ilişkin yaşanmakta olan süreç hakkında şu bilgiler verildi:

"Aralık 2013'te yapılan vergi incelemesi sonucunda, Vakfın 2008 ve 2009 yıllarında Türk Bankalarının yurt dışındaki şubelerinden elde ettiği faiz gelirleri dolayısıyla Vakfa ait bir iktisadi işletme oluştuğu yaklaşımı ile anılan gelirler üzerinden cezalı kurumlar vergisi tarhiyatı yapılmıştır. Tarhiyatın toplamı vergi aslı, vergi cezası ve gecikme faizi ile birlikte toplam 129.000.000.- TL. dir.

Bu konu ile ilgili olarak üye ve emeklilerimizle bilgilendirme toplantıları yapılmış, 30 Ocak 2014 Perşembe günü Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirilmiştir. Olağanüstü Genel Kurul'da;

Vakıf adına 2008 ve 2009 yılları için; vergi aslı, vergi cezası ve gecikme faizleri için Gelir İdaresi Başkanlığı nezdinde uzlaşma görüşmelerini yürütme ve sonuçlandırma, uzlaşma olmaması durumunda dava açılması hususlarında Yönetim Kurulu'na tam yetki verilmiştir."

ÜYE VARLIKLARININ YÜZDE 17'SİNE BLOKAJ
Danışmanlarımız ile birlikte yapılan hukuki ve mali incelemelere göre vergi cezasının kesilmemesinin gerektiği düşünülmekle birlikte, öncelikle uzlaşma yolunun denenmesinin uygun olacağı değerlendirildiği ifade edilen açıklamada süreç hakkında şu bilgiler verildi:

"Mali ve Hukuki süreç sonunda bir ödemenin gündeme gelmesi durumunda, Vakfa ait herhangi bir varlık olmadığından, söz konusu cezalar üye ve emeklilerin varlıklarından ödeneceğinden, olası en üst limitten ceza düşünülerek üye ve emeklilere düşecek oran hesaplanmış, üye ve emeklilerin varlıklarına süreç sonuna kadar geçerli olmak üzere % 17 blokaj konulması kararı alınmıştır.

Olağan dışı cezanın gündeme gelmesi, olası ceza tutarının %17 seviyesinde olması ve buna bağlı olarak emeklilerin varlıklarını çekebilme hakları (portföyün yarısı emeklilerin varlıklarıdır), BES ile ilgili gelişmeler ve piyasada faizlerin yukarı gitmesi ve olumsuzluğun daha da artabileceği ihtimaline karşılık uzun vadeli pozisyonları bozup kısa vadeli mevduatlara dönmek için değer düşüklüğü (%5-6 arası) yazma yetkisi alınmıştır.

Uzlaşma görüşme tarihi 6 Şubat 2014 tarihi itibarı ile Vakfımıza tebliğ edilmiş olup, uzlaşma toplantısı 25 Şubat 2014 Salı günü Ankara'da yapılacaktır."

ÇALIŞMALAR ŞEFFAF YÜRÜTÜLÜYOR
Erdemir Vakfı'nın üyeleri, Ereğli ekonomisi ve emeklilerine katkıda bulunmaya devam edeceği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Erdemir Vakfı tüm çalışmalarını en şeffaf şekilde yürütmekte, çalışmalarını ve gelişmeleri internet ortamında paylaşmakta, üyelerine duyurmakta, bilgilendirme toplantıları yapmakta, olağan ve olağanüstü genel kurullarda en üst karar organına hesap vermektedir. Kendi içindeki denetim mekanizması dışında tüm hesapları sürekli olarak bağımsız denetleme kuruluşu ve aktüerya kuruluşu tarafından denetlenmektedir. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı denetimlerine tabidir. Erdemir Vakfı bu süreci de en iyi şekilde yöneterek üyelerine yararlı olmaya ve Ereğli ekonomisine emeklilerine yapmakta olduğu ödemeler vasıtası ile katkıda bulunmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Haber: Hüseyin Aksakal

ereglidemokratmedya

***

ERDEMİR ÇALIŞANI VE EMEKLİLERİNE MÜJDE...

Erdemir Vakfı Uzlaşma Toplantısı ertelendi. Vakıf yönetimi “Erteleme kararı Vakfımız lehinde önemli bir gelişme olarak görülmekte olup, bu gelişme başta bölge milletvekilimiz Prof.Dr. Ercan Candan’ın ilgisi ve girişimleri ile onun yönlendiriciliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji ile Maliye Bakanlarımız ve üye milletvekillerimiz nezdinde yürütülen temasların bir sonucudur. Kendilerine müteşekkiriz.” Dedi.


25 Subat 2014
Erdemir Vakfı Uzlaşma Toplantısı ertelendi. Vakıf yönetimi “Erteleme kararı Vakfımız lehinde önemli bir gelişme olarak görülmekte olup, bu gelişme başta bölge milletvekilimiz Prof.Dr. Ercan Candan’ın ilgisi ve girişimleri ile onun yönlendiriciliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji ile Maliye Bakanlarımız ve üye milletvekillerimiz nezdinde yürütülen temasların bir sonucudur. Kendilerine müteşekkiriz.” Dedi.

Kısa adı ERDEMİR VAKFI olan Ereğli Demir ve Çelik fabrikaları T.A.Ş. Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı’na Maliye bakanlığınca yazılan ceza ile ilgili 25 Şubat Salı günü yapılması planlanan Uzlaşma toplantısının ertelendiği öğrenildi.

Erdemir Vakfı Yönetim Kurulu, “Uzlaşma Toplantısının Ertelenmesi Hakkında Duyuru” yayınlayarak üyelerini bilgilendirdi.

Duyuruda şu bilgiler yer aldı:

Vakfımızın 2008-2009 ve 2010 yılı faaliyetleri ile ilgili yapılan vergi incelemesi sonucunda karşılaştığı vergi cezası ile ilgili olarak 25.02 2014 tarihinde Maliye Bakanlığı’nda Uzlaşma Görüşmesine katılınması söz konusu idi.

Bu konu ile ilgili olarak özellikle geçtiğimiz hafta içinde tarafımızca Ankara’da yürütülmüş olan temaslar sonucunda konunun öneminin ve haklılığımızın algılanması sağlanmış, bu nedenle de uzlaşma toplantısı öncesi konunun bir kez daha irdelenebilmesi için uzlaşma toplantısı 21.02.2014 tarihli yazısı ile Maliye Bakanlığı tarafından daha ileri bir tarihe ertelenmiştir. Karara ilişkin yazı tarafımıza 24.02.2014 tarihinde tebliğ edilmiştir.

Erteleme kararı Vakfımız lehinde önemli bir gelişme olarak görülmekte olup, bu gelişme başta bölge milletvekilimiz Prof.Dr. Ercan Candan’ın ilgisi ve girişimleri ile onun yönlendiriciliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji ile Maliye Bakanlarımız ve üye milletvekillerimiz nezdinde yürütülen temasların bir sonucudur. Kendilerine müteşekkiriz.

Uzlaşma toplantısı öncesinde ilgili İdare ile ayrıntılı teknik düzeyde toplantı yapılması ve uzlaşma görüşmesinin mümkün olacak en kısa sürede, en uygun şekilde sonuçlandırılmasına yönelik temaslar ve çalışmalar devam etmektedir.

ereglininsesi

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
4 milyon kişiye büyük af geliyor!
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2014, 04:48:47 ÖS »
4 milyon kişiye büyük af geliyor!

Girdiğimiz 2014 yılında ekonominin yol haritası belli oldu. Özelleştirmeden sigorta affına, kentsel dönüşümden teşviklere kadar neler olacağı netlik kazandı.04 Ocak 2014 12 : 33

Girdiğimiz 2014 yılında ekonominin yol haritası belli oldu. Özelleştirmeden sigorta affına, kentsel dönüşümden teşviklere kadar neler olacağı netlik kazandı.

Özelleştirmeden teşviklere, sigorta affından kentsel dönüşüme kadar birçok alanda kapsamlı düzenleme yapılacak. 2014 yol haritası belli oldu.

Geçen yıl büyüme ve istihdam başta olmak üzere ekonomide önemli başarılara imza atan Türkiye'nin 2014yılı yol haritası da belli oldu.

Bu yıl özelleştirmeden, teşviklere, sigorta affından kentsel dönüşüme, ulaştırmadan altyapıya kadar çok sayıda alanda kapsamlı düzenlemeye imza atılacak. Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Hava limanı ve nükleer santral çalışmaları sürecek. Öncelikli olarak Genel Sağlık Sigortası (GSS)prim borcu olanlara yeniden yapılandırma ve af getirilecek.

ÖZELLEŞTİRMELER DEVAM EDECEK
Yeni yılda yürürlüğe girecek düzenlemeler arasında kredi kartına taksit uygulaması, perakende yasası ve yeni gelir vergisi tasarısı da yer alıyor.
2013yılındaelektrikdağıtımözelleştirmelerinintamamlanmasının ardından 2014 yılında da üretim özelleştirmeleri gerçekleştirilecek. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)şans oyunlarının özelleştirilmesine ilişkin süreci tamamlamak için çalışıyor. Doğal gaz Piyasası Kanun taslağı, üniversitelerin arge merkezlerinin yeniden düzenlenmesi ile taşeron işçinin içinde olduğu bir çalışma paketi bekleniyor.

DÖVİZE MÜDAHALE OLDU
MerkezBankası'nın2014yılındauygulayacağıparavekurpolitikası stratejisine göre yeni yılda enflasyonun yüzde 5 bandına oturması için çaba harcanacak. Dövizdeki hızlı yükselişe müdahale edilmeye devam edilecek. Öncelikli olarak ocak ayında 3 milyar dolarlık dolar piyasaya enjekte edilecek. 2014 yılında cari açığın frenlenmesi amacıyla kredi büyümesinin yüzde 15'te kalmasına yönelik sınırlayıcı tedbirler alınacak.

HURDA TEŞVİKİ BEKLENTİSİ
Toplamda 4 milyon kişinin borçları ya silinecek ya da yapılandırılacak. Hurda teşviklerinin de 2014 yılında yürürlüğe girmesi bekleniyor. 2014 yılında vatandaşı yakından ilgilendiren bir diğer adım ise üç çocuk formülünü destekleyecek olan esnek çalışma modeli. Çeşitli alternatiflerin yer aldığı pakete göre kadınlara esnek çalışma modeli getirilecek. Yeniyıldayasalaşmasıbeklenenpaketdoğumöncesivesonrasıuzunsüreliizin, yarı zamanlı çalışma, sigorta priminin devlet tarafından karşılanması, nakit desteği, evlenmenin teşvik edilmesi gibi teşvikler getiriyor.

650 BİN RİSKLİ BİNA YIKILACAK
Türkiye genelinde 6.5 milyonkonutuyenileneceğikentseldönüşümiçinÇevreveŞehircilikBakanlığı2014yılında da riskli binaların yıkımını gerçekleştirecek. Bu kapsamda kira ve kredi yardımı olarak 1,5 milyar liralık kaynak sağlanması öngörülüyor. 2014 yılında 100 adet alanın daha riskli alan olarak tespit ve ilan edilmesini öngörülüyor. Bu alanlardaki riskli bağımsız birim sayısı ise yaklaşık 650 bin.

ozeregli

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
ERDEMİR Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı'na DAVA açıyoruz.
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2014, 06:46:07 ÖS »
Erdemir Vakfı'nın 10 bin üyesini ve emeklisini etkileyecek gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.03 Haziran 2014

Avukat İ. Levent Dinçer'e verdiğim vekâlet üzere, Erdemir Vakfı Genel Kurulu'nun 20 Ocak 2014 tarihli kararıyla ilgili olarak dava açmış bulunmaktayız.

Avukat İ. Levent Dinçer daha önce de Erdemir baş hukuk müşaviri ve Erdemir Genel Müdür yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Avukat İ. Levent Dinçer ile yaptığım görüşmede Dinçer, Maliye Bakanlığı tarafından vakfa kesilen yaklaşık 129 milyon TL’lik cezanın, üyelerin vakıftaki varlıklarından yüzde 17’lik kesinti yapılarak ödenmesi yönündeki genel kurul kararın hukuksuz olduğunu ve benim de kendisini vekil tayin ederek yaptığımız başvuru ile Vakfın almış olduğu bu hukuksuz kararın iptali istemiyle dava açtık.

Ben, vakfın aldığı kararın Vakıflar yasasının 10. maddesine aykırılığını öne sürerek kendisiyle yaptığım görüşmede kendisi, başka Kanun'un ilgili (şimdilik belirtmiyorum) maddesine göre dava açılmasının daha uygun olacağını görüşünü belirtti.

Yaptığımız mülakatta bu görüşe benim de katıldığımı söylemem üzerine Sayın Dinçer'e verdiğim vekâlet üzerine dava açmış bulunmaktayız.

Bu gün itibarı ile vakıftan istifa dilekçemi vermiş ve ayrılmış bulunmaktayım.

% 17’lik kesintinin de açtığımız davanın seyrine göre uğrayacağı akıbeti göreceğiz.

Gelişmeler hakkında detaylı bilgiler ileriki aşamalarda buradan açıklanacaktır.

Dava açmak, görüşmek için...
Av. İ. Levent Dinçer Cep: 0533 411 89 41

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Erdemir vakfı, AKP iş birliği, işçinin sırtından doyan doyana...!
« Yanıtla #5 : Eylül 17, 2014, 10:42:13 ÖS »
İşçinin sırtından doyan doyana...!


Sözünün eri AKP vekili Prof. Ercan Candan...


Delikanlı sendikacılar şimdi ortalarda görünmez olmuş.

Şimdi sıra bende, "Yetmez ama Eveeeeet"...!
Elnide kalan paraların tamamına, ceza faizleri arttı diye el koymazlarsa hatırım kalır...

Sözünün eri AKP vekili Prof. Ercan Candan...Vara yoğa hamd eden bir topluluğa müstehaktır.

Ayağına bir kez basılmasına müsaade edersen, yol olur...!

A. Dursun

***

ERDEMİR VAKIF BAŞKANI HABERİMİZİ DOĞRULADI. BEKCAN: “VAKFIMIZ KULLANILDI”

Erdemir Vakfı Başkanı Mücteba Bekcan, Haberci’nin vakıf cezasıyla ilgili haberini doğruladı. Bekcan yaptığı açıklamada; “Bizim vakfımız bu seçim döneminde birileri tarafından kullanıldı” dedi.Resim...

16 Eylül 2014
Erdemir Vakfındaki 9 bin 700 üyeyi kapsayan vergi cezasıyla ilgili Haberci’nin gündeme getirdiği ve vakıf üyelerine şoka sokan gelişmeyle ilgili Erdemir Vakfı Başkanı Mücteba Bekcan’dan tarihi bir itiraf geldi.
Ereğli Haber’de yayınlanan demecinde Erdemir Vakfı Başkanı Mücteba Bekcan, Haberci’nin haberini doğruladı ve ‘Bizim vakfımız bu seçim döneminde birileri tarafından kullanıldı’ dedi.

Mücteba Bekcan konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada “130 milyon TL’lik bir ceza yedik. Bize göre bu cezayı hak edecek bir kanunsuzluk ve hukuksuzluk yapmadık. Bununla ilgili yılbaşından beri uzlaşma görüşmelerinde bulunduk. Bu görüşmeleri yaparken araya seçim girdi, sonra torba yasada bununla ilgili bir düzenleme çıkabilir dendi. Bizde görüşmelere ara verdik. Torba yasada bununla ilgili bir kanun çıkmayınca yeniden başa döndük. Şimdi tekrar maliye bakanlığı yetkilileri ile görüşerek bir uzlaşma yolu arayacağız. Uzlaşmadan ne çıkar bilmiyoruz. 130 milyon ile 0 arasında bir şey olacaktır. Biz bu konuyu çözmek için elimizden gayreti göstereceğiz” dedi.

Bekcan ayrıca Erdemir vakfının 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi kullanıldığını söyledi. Seçim öncesi bir pazarlık içerisinde olmadıklarını ifade eden Bekcan “Biz ne ben ne yönetim kurulumuz hiçbir şekilde böyle bir görüşmenin pazarlığı içinde olmadık. Ama şunu söyleyebilirim. Bizim vakfımız bu seçim döneminde birileri tarafından kullanıldı” dedi.
Vakıf üyeleri ise 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor.
KaynakResim...

ERDEMİR İŞCİSİ VE EMEKLİSİ, KANDIRILMANIN ŞOKUNU YAŞIYOR..
Yerel seçimlerden önce, ‘Vakıfın problemini Milletvekili Candan çözecek’ diye kandırılan Erdemir işçisi ve emeklisi, Maliye Tarafından Vakıfa kesilen Ceza’ya Torba Yasadan da af çıkmayınca tam bir hayal kırıklığı yaşıyor. Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, bu şok gelişme karşısında ise halen sessizliğini koruyor...


15 Eylül 2014
Ereğli, 30 Mart Yerel Seçimlerinden önce, Erdemir Vakfına kesilen 129 trilyonluk vergi cezasıyla ilgili Erdemir işçi ve emeklisine verilen ‘cezayı sildirme’ sözlerinin son çıkan Torba Yasa kanunuyla suya düşmesinin şokunu yaşıyor.
Özellikle Erdemir Vakfına üye 9700 kişi büyük bir şok yaşıyor. Haberin sitemizde yer almasının ardından Ereğli Kamuoyu yorumlarıyla tepkilerini ortaya koyarlarken, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş ise bu şok gelişme karşısında hala sessizliğini koruyor.VERGİ CEZASI, SEÇİM MALZEMESİ YAPILMIŞTI...
Maliye tarafından Erdemir Vakfına kesilen 129 trilyonluk ceza, 30 Mart Yerel Seçimlerine 1 ay gibi kısa bir süre kala, Türk Metal Sendikası ve Ercan Candan tarafından seçim malzemesi yapılmış, 25 Şubat tarihinde, Ercan Candan’ın bugün Ereğli Belediyesine Basın Danışmanı olarak atadığı arkadaşı Gazeteci Hasan Sarıalp tarafından, ‘Vakıfın problemini Milletvekili Ercan Candan çözüyor’ şeklinde haber yapılarak propaganda yapılmış, işçi ve vakıf üyesi üzerinde bir baskı oluşturulmuştu.
gazetetürk.com

Türk Metal Sendikasına mensup iş yeri temsilcileri de aynı süreçte Fabrika içerisinde yaptığı toplantılarda Vakıfa kesilen ceza için, ‘Bu seçimde Milletvekili Ercan Candan’a sahip çıkarsak o da cezayı sildirmek için söz verdi’ şeklinde işçilere empozede bulunulduğu dönemin Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından dillendirilmiş ve Erdemir işçi ve emeklisinin bu oyuna gelmemesi istenmişti.

CEZA FAİZİYLE İŞLİYOR...
Ereğli’de seçimler bitti, Vakıf üyeleri seçim sürecini verilen bu sözler üzerine etkiledi ve Belediye Başkanı değişti. Aradan 6 ay geçti, Erdemir işçi ve emeklisi Vakıfa kesilen Cezaya af beklerken, büyük bir yok yaşadı.
Cezanın af olması için Milletvekili Ercan Candan’ın Torba Yasa Kanununa bir madde eklettirerek bu cezayı sildireceği dilden dile konuşulmaya başlandı. Ancak gerçek hiç de öyle olmadı. Torba Yasadan Vakıfın cezasını etkileyecek bir kanun çıkmadı. Şimdi yasal olarak çözülmesi gereken bir konu olan vergi cezasının silinmesi konusu, 9 bin 700 vakıf üyesinin bu cezayı ödemesiyle son bulacak. Vakıf üyeleri, paralarının oranı miktarında en az 10 bin TL ile 150 bin TL arasında ceza ödeyecek.


Resim...

VAKIF ÜYELERİ, CANDAN’A ATEŞ PÜSKÜRÜYOR...
Kandırılmanın şokunu yaşayan Vakıf üyeleri, Ercan Candan’ı işçi ve emeklinin umuduyla oynadığını belirterek; gönderdikleri bir çok yorumda “Alın terimizle kazandığımız paranın 1 kuruşunu, Milletvekili Candan seçim hesaplarına kurban ettiyse, Allah ondan hesabını öbür dünyaya göçmeden bu dünyada sorsun. Biz bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz” şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.

Torba Yasadan bir kanun çıkmayınca, yasal olarak silinmesi mümkün olmayan bir borç haline gelen 129 trilyonluk cezanın ise her geçen gün faizi işliyor. Vakıf yönetimi her ne kadar ‘uzlaşma süreci devam ediyor, görüşmeler sürüyor’ şeklinde bir açıklama yapsa da artık, vakıf üyeleri bu cezayı ödeyecekler.

Yani, Ercan Candan’ın söz verdiği gibi cezanın silinmesi diye bir şey olmayacak. Gazete Türk’ün haberindeki gibi, Vakıfın problemini Candan çözmüş olmayacak, sadece seçim malzemesi yapmakla kalmış olacak.
Kaynak

***

Açıklama Hk. (14.09.2014)

Değerli Üye ve Emeklilerimiz,

Yerel basında vergi cezasının kesinleştiği ve vergi cezasının ödeneceği ile ilgili haberler asılsızdır.
Vergi cezası ile ilgili uzlaşma süreci devam etmektedir. Bu konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde gerekli açıklamar ve duyurular yapılacaktır.

Erdemir Vakfı
Yönetim Kurulu
(14.09.2014)

Değerli Üye ve Emeklilerimiz,

Maliye Bakanlığı ile Vakfımız arasında 29 Nisan 2014 tarihinde yapılması gereken “uzlaşma görüşmesi” konusunda çalışmalar devam etmekte iken, Maliye Bakanlığı tarafından Vakfımıza yapılan tebligat ile uzlaşma görüşmesi ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Erdemir Vakfı
Yönetim Kurulu

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Erdemir Vakfı'na kesilen 129 milyon lira ceza % 5'e indirildi.
« Yanıtla #6 : Ekim 17, 2014, 11:43:38 ÖS »
Bildiğiniz üzere ceza üyelerin mal varlıklarına % 17 ipotek konmasıyla sonuçlanmıştı.

Son yapılan anlaşmaya göre bu oran % 5'e düşürüldü, bunu bile başarı sayan zihniyet henüz görev başındadır.

Bir miktarla ifade etmek istersek 170 bin TL’si gasp elden bir kişinin 50 bin TL’si gasp edilmiş olacak ve buna hamd edilecek.

Vara yoğa hamd eden bir topluluğa bu ödül bile sayılır.

A. Dursun

***

Erdemir Vakfı'na kesilen 129 milyon lira cezada anlaşmaya varıldı...

17 Ekim 2014Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR) çalışanlardan oluşan Erdemir Vakfı’nın “off-shore Hesabı” nedeniyle kesilen 129 milyon lira cezasında büyük indirim yapıldı.

Edinilen ilk bilgilere göre, Vakıf Yönetimi ile Maliye Bakanlığı nezdinde yapılan görüşmeler sonuç verdi. Yapılan görüşmeler neticesinde, son 8 aylık faizi ile birlikte 140 milyon lira civarında olan ceza, 37 milyon 500 bin liraya çekildi.

Buna göre, Vakıf üyelerinin mal varlıklarından yüzde 17 değil, yaklaşık yüzde 5’lik kesinti yapılacak.

Bilindiği gibi, Erdemir Vakfı, oluşan ceza nedeniyle üyelerin mal varlıklarına yüzde 17 bloke koymuştu. Yapılan anlaşma sonrası ise bloke yüzde 5’e çekilmiş oldu.

Vakfa kesilen cezanın geri çekilmesi için bir süredir AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ve Türk Metal Sendikası, Bakanlık nezdinde görüşmelerde bulunuyordu.
ereglihakimiyet

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Yargıtay, Erdemir Vakfı’nın üye ve emeklilerinden yapılan kesintilerin hırsızlık olduğunu onayladı.


13.6.2017
Erdemir Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfına epey bir süre önce şok vergi cezası gelmişti.

129 milyon liralık para cezasını toplam 10 bine yakın olan Erdemir çalışanı ve emeklisinden tahsil edilmesi planlanıyordu ve alınan yasa dışı kararla bu işlem cezanın, üyelerin mal varlıklarına % 17 ipotek konmasıyla sonuçlanmıştı.

Son yapılan anlaşmaya göre bu oran % 5'e düşürülmüştü.

Nihayetinde bu gün Avukatım aradı ve iyi bir haber verdi.

Habere göre Vakfın itirazını Yargıtay değerlendirmiş ve itirazını dün (12.6.2017 tarihli) kararı ile reddetmiş.

Buna göre Vakfın kafasına göre aldığı karar yok hükmünde sayılmış olup kestikleri paraların iadesi süreci başlatılmıştır.

Bunun için Avukat Levent Bey’e başvuru yapsınlar derim.

Sonuçta, Ereğli’deki neredeyse tüm avukatlar bu davayı açamayacağını söylemiş hatta bana, “davadan vazgeçin, işler olduğu gibi yürüsün” diye telefon eden avukatlar da olmuştur.

Bu nedenle, başvuru yapacakların doğrudan Avukat İbrahim Levent Dinçer Bey ile temasa geçmelerini öneririm.
Levent Bey’in telefon Numarası: Cep: 0533 411 89 41

A. Dursun

***

ERDEMİR VAKFI YÖNETİMİ YARGIDA

10.04.2017
Yaklaşık 6 yıldır devam eden, Erdemir Vakfı Davası'nda Vakıf Yöneticileri Mahkemeye sevk edildi.


Resim...

Davacı Mustafa Kuru tarafından açılan davada, ERDEMİR VAKFININ PARSINI YURT DIŞINA ÇIKARAN YÖNETİCİLİLERİNİN İSTANBUL 9. SULH CEZA HÂKİMLİĞİ tarafından yargılanması İstendiğini açıklandı.

OYAK Bank’a giden 20 000 000 000 TL’nin hangi talimatla ne amaçla evrak düzenlendiği konusunda paranın geri geldiğini gösteren zorunlu tutanaklar ibra olunmadığı. İddiasında bulunan Kuru, Gazetemize verdiği bilgide, OFF-ŞHORE davasında gelişmeleri belgeleri ile sundu.

Mustafa Kuru tarafından yapılan şikâyetleri inceleyen T.C İstanbul Cumhuriyet Baş Savcılığı tarafından 201umaralı dosyası kapsamında, Mutafa Kuru’nun 01.02.2016 Tarih ve 2016/12107 Sayılı müzakeresinde söz konusu suça atıf mevcuttur.

Keza Başsavcılık makamı bu suçtan hareketle ve 162 Madde kapsamında kurum tarafından başvuruda bulunup bulunulmayacağı sorulmaktadır." denilen mahkeme yazısında devam eden bir husus Vakıf paralarının OFF-ŞHORE yapıldığı tespiti yapıldığı ifade ile belirtiliyor.

Mahkeme kanalıyla dava açılan ve bazı yöneticilerin suçlu bulunulduğu davanın ileriki tarihlerde Ereğli Kamuoyunda 10 bin işçiyi kapsayan dava haline gelebileceği sinyalleri dikkat çekmektedir.
halkpostasi.com

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
ERDEMİR Vakfı yöneticilerine dava açıldı.
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2017, 12:46:14 ÖÖ »
Zonguldak'ta, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfının (Erdemir Vakfı) 19 eski yöneticisi hakkında, "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla dava açıldı.


Resim...
15 Haziran 2017
Ereğli Asliye Ceza Mahkemesi, Ereğli Cumhuriyet Savcısı Ramazan Kaplan tarafından hazırlanarak mahkemeye gönderilen 34 sayfalık iddianame üzerindeki incelemeyi tamamladı.

Mahkemece kabul edilen iddianamede, Vakıf yöneticilerinin ve çalışanlarının, zaman zaman gerek kendilerinin gerekse aile bireylerinin değişik firmaların borsada işlem gören hisselerinden satın aldığı, satın alma sonrası hisse senetlerinin nominal değerinin yükseltilmesi amacıyla Vakfın parasından aynı hisse senetlerini daha yüksek bedelle aldıkları ileri sürüldü.

Vakıf yöneticilerinin ve çalışanlarının, hisselerin değerlerinin yükselmesi sonrası kendilerine ve aile bireylerine ait hisse senetlerinin yüksek bedelle satışını sağladığı savunulan iddianamede, şu ifadelere yer verildi:

"Bu işlem sonrası Vakfın elindeki hisse senetlerinin değer itibarıyla kayba uğradığı ve Vakfın bu nedenle zarar gördüğü, şüphelilerin ise bu işlemden kazanç sağladıkları, işlem detaylarının dosyada mevcut müfettiş raporunda belirtildiği ve şüphelilerin 'hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma' suçunu işledikleri görülmüştür."

- 18 Temmuz'da hakim karşısına çıkacaklar

İddianamede, şüphelilerin atılı suçu işlediklerine dair bilirkişi, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK ) faaliyet ve Vakıflar Genel Müdürlüğü müfettiş raporlarında değerlendirmeler bulunduğu aktarılarak, bu bağlamda şüphelilerin değişik tarihlerde Vakfı zarara uğratarak, "hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma" suçunu işledikleri belirtildi.

Vakfın 19 eski yöneticisinin 1 yıldan 7 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına, 18 Temmuz'da başlanacak.

gundem67.com

***

DİSİPLİN SUÇU VE ERDEMİR'DE KREDİ KARTI TAKLA OLAYI...

ERDEMİR'DE KREDİ KARTI TEFECİLİK ŞEBEKESİ VAR MI?


11 Aralık 2016
ERDEMİRDE TEFECİ ŞEBEKESİ VAR MI?

Kredi Kartı borçlarını takla attırarak öteleme işi, Ereğli’de bir kısım odakların kazanç kapısı olurken, Erdemir işçisi de bu batağa çekiliyor mu?

Erdemir’de Kredi kartı taklasıyla tefecilik yapan şebeke var mı?

Bu şebeke kendini meşru kılmak için Sendika yöneticilerinden birini aracı kıldımı ?

Ve bi kişiye garajda  sıfır yatan  araba alınırken, diğer kisinin  aracını 4 yaş büyüttü mü?

Kredi kartıyla tefecilik işinde hangi Sarraf var?

Bu şebeke Erdemirli yetkililer tarafından belirlendi mi?

Bu konuda disiplin cezaları uygulandı mı?

Bu tefecilik suçundan dolayı kaç tane Erdemirli çalışan ailesinin ocağına ateş düştü?

Bu şebekenin çalışma şekilleri nasıl?

Bu şebekeye hangi etkili ve yetkililer yol verdi?

Bunun karşılığında ne tür çıkar ilişkileri oldu?

Kredi kartı, para, rant, çıkar sağlamak, tefecilik gibi şok olacağınız iddialar ile isim isim, bağlantıları ve şehir ayağı ile ilgili yazı dizisi çok yakında

AYGÜN MEDYA da!!!

akgunhaber.com

Kürdistan'ın çimentosu OYAK'tan/OYAK Dosyası.pdf

 

Son İletiler/Konular

Ynt: Modern Türkiyede Siyasi Düşünce Cilt 1-2-3 Tamamı 9 cilttir. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 11, 2017, 01:04:46 ÖS]


TÜRK KÖYLÜSÜ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ağustos 11, 2017, 12:31:53 ÖÖ]


Hayvan yeminde GDO onayı-Konya Şeker 'GDO yok' dedi ceza aldı. Artık GDO serbest Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 04:32:52 ÖS]


Ynt: ŞOK, ŞOK, ŞOK... YÖK'ten, Güzel sanatlar kapatılıyor genelgesi. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 03:41:47 ÖS]


BÜYÜKERŞEN’E KİM SALDIRDI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 30, 2017, 03:13:52 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 28, 2017, 08:42:38 ÖS]


HÖKÜMET Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 21, 2017, 02:07:12 ÖS]


15 TEMMUZ’UN SİYASÎ AYAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2017, 03:55:43 ÖS]


III.ABDÜLHAMİT’İN AJANDASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 08, 2017, 06:53:43 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 06, 2017, 07:48:37 ÖS]


HZ ÖMER’İN DEVESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 04, 2017, 12:53:44 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 03, 2017, 05:41:02 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 29, 2017, 07:05:44 ÖÖ]


AB'DE SONA DOGRU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 28, 2017, 09:42:54 ÖÖ]


DİYALEKTİĞİN D’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2017, 04:51:55 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 23, 2017, 07:03:20 ÖÖ]


DOĞU PERİNÇEK’E Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 19, 2017, 12:53:46 ÖS]


NATO MERMER Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2017, 02:16:07 ÖÖ]


ERDEMİR Vakfı yöneticilerine dava açıldı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 16, 2017, 12:46:14 ÖÖ]


MEŞRUİYET’İN M’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 14, 2017, 02:11:14 ÖÖ]


Yargıtay, Erdemir Vakfı’nın üye ve emeklilerinden yapılan kesintilerin hırsızlık Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2017, 01:31:47 ÖS]


Sanki Katar, Türkiye’yi topun ağzına koymak için seçilmiş, elinden geleni... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 07, 2017, 02:09:43 ÖS]


KATAR-MATAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 07, 2017, 12:55:03 ÖS]


III.ABDULHAMİT’İN 18 BRUMERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 29, 2017, 04:40:02 ÖÖ]


Şehit polisin arkadaşının kolunda dikkat çeken ayet. Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:22:49 ÖÖ]


Michael Flynn'ın, lobicilik karşılığında aldığı Yarım Milyon Dolar ... Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:14:25 ÖÖ]


Erdoğangiller’e hediye edilen, 25 milyon dolarlık petrol tankeri, Malta Dosyalar Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:09:04 ÖÖ]


Pazarlama Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 18, 2017, 03:15:10 ÖS]


İT BAYTARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 12, 2017, 06:02:53 ÖÖ]


Paylaşımcılık Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 08, 2017, 02:16:36 ÖS]


AKP’nin yediği haltların sorulularına kim bunların hesabını soracak? Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 29, 2017, 02:08:50 ÖS]


MAL MEYDANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 04:11:12 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 05:16:11 ÖÖ]


ERDOĞAN’I VURACAKLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 24, 2017, 11:38:11 ÖS]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 24, 2017, 06:29:04 ÖÖ]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 24, 2017, 12:09:35 ÖÖ]


Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 23, 2017, 04:58:35 ÖS]


DUR BAKALIM N’OLCEK ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 20, 2017, 02:12:21 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 18, 2017, 07:13:24 ÖÖ]


HAYIRLI OLSUN ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 17, 2017, 05:36:37 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 14, 2017, 05:04:59 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 12, 2017, 07:25:38 ÖS]


AÇIK MEKTUP Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 10, 2017, 05:16:36 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Nisan 08, 2017, 07:54:54 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 08, 2017, 03:37:34 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 04, 2017, 02:41:12 ÖÖ]


PARLAMENTARİZMİN P’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 01, 2017, 05:23:41 ÖS]


DEVLET ULUSA KARŞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 30, 2017, 11:15:00 ÖÖ]


URKUN Kirgizistandan bir ses Gönderen: PLMPLM
[Mart 27, 2017, 05:45:34 ÖÖ]


PISIRIKLIK FELSEFESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 21, 2017, 03:31:55 ÖÖ]


TRUMP ÖĞRETİSİ ve YENİ DÜNYA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 19, 2017, 08:44:03 ÖS]


DESTİCİ’NİN TESTİSİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 16, 2017, 05:07:50 ÖÖ]


Başkaldırma ve Yarışma Gönderen: PLMPLM
[Mart 14, 2017, 11:43:46 ÖS]


SON ABDÜLHAMİT Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 13, 2017, 12:59:22 ÖS]


HOLLANDA-MOLLANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 12, 2017, 05:33:20 ÖÖ]


KATİL KUMA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 08, 2017, 07:33:26 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 05, 2017, 07:07:15 ÖS]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 07:40:35 ÖS]


N’OLACAK ŞU IRAK’IN HALİ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 02:17:40 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 02, 2017, 05:20:46 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 28, 2017, 11:56:51 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 27, 2017, 11:54:46 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 24, 2017, 01:01:36 ÖÖ]


NEDEN DEĞİL, ‘NASIL’ BİR HAYIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 22, 2017, 01:07:56 ÖÖ]


KRİZİN K’SI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 20, 2017, 12:39:51 ÖÖ]


KRİZİN K’SI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 18, 2017, 03:13:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 11:50:31 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 02:43:04 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 01:14:00 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 04:59:09 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 12:42:46 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 15, 2017, 01:41:35 ÖS]


Ynt: Söz Bakımından, Allah dan daha Doğru Kim Vardır? Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:27:26 ÖS]


Ynt: ABDULHAMİT SEVDASI (III) Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:09:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:59:25 ÖS]


Ynt: FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 02:37:37 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:49:12 ÖÖ]


BÜYÜTME POLİTİKALARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 09, 2017, 01:51:07 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Şubat 08, 2017, 11:03:36 ÖS]


BOYKOT MU DEDİNİZ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 08, 2017, 04:36:37 ÖS]


ROMANYA’DA NELER OLUYOR ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 07, 2017, 03:07:57 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 06, 2017, 02:43:22 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 04, 2017, 03:37:54 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 09:11:32 ÖS]


SIC SEMPER TYRANNIS Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 02:16:28 ÖÖ]


TÜRKİYE-SURİYE İLİŞKİLERİ ÜZERİNE Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 01, 2017, 01:40:59 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 10:00:19 ÖS]


TÜRKİYE’YE BABALIK MI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 12:57:01 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 26, 2017, 04:12:44 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 26, 2017, 03:20:16 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 25, 2017, 05:53:17 ÖS]


Ynt: Amerikalik mashhur tarixchi olim Hasan Bulent Paksoy Gönderen: PLMPLM
[Ocak 25, 2017, 02:27:35 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 07:39:39 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 01:22:30 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 23, 2017, 03:40:40 ÖS]


Ynt: Karlovy Vary sehri 98 yildir reklamini « Mustafa Kemal Ataturk »’le yapiyor. Gönderen: PLMPLM
[Ocak 22, 2017, 08:53:36 ÖS]


FELSEFENİN F’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 22, 2017, 06:42:12 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 21, 2017, 12:12:10 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (XI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 20, 2017, 05:36:33 ÖÖ]


Ynt: Mustafa KemaL ATATÜRK, Kitap Arşivi. (indir) Gönderen: levo57
[Ocak 19, 2017, 05:44:08 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 18, 2017, 10:15:36 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 11:45:56 ÖS]


18 MADDELİK YENİ ANAYASA TASLAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 04:06:59 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VIII) Kültürel Antroploji ‘Evrimcilik’ düşüncesine karşı çık Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 14, 2017, 12:45:12 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 11:29:35 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 01:51:44 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 11, 2017, 12:14:25 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 10, 2017, 06:05:33 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 09, 2017, 11:17:27 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 08, 2017, 10:49:34 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 07, 2017, 12:19:03 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 06, 2017, 02:40:39 ÖÖ]


MİLLİYETÇİLİK VE MİLLETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 05, 2017, 12:28:53 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 03, 2017, 01:58:11 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 02, 2017, 01:49:38 ÖS]


"Sokma akıl, dokuz adım gider" Gönderen: PLMPLM
[Ocak 02, 2017, 04:48:06 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 01, 2017, 04:27:12 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 31, 2016, 02:41:29 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 30, 2016, 01:24:31 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 09:33:32 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 03:00:50 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 27, 2016, 01:35:17 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XIX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 26, 2016, 02:20:36 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 25, 2016, 02:47:09 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 24, 2016, 12:33:18 ÖÖ]