Gönderen Konu: 70 yıllık şiire AKP sansürü - Saygı Öztürk  (Okunma sayısı 5175 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
70 yıllık şiire AKP sansürü - Saygı Öztürk
« : Haziran 05, 2012, 03:37:13 ÖS »
Milli Eğitim Bakanlığı, ünlü şair Arif Nihat Asya’nın, ders kitaplarında yaklaşık 70 yıldır bulunan “Bayrak” şiirinin bazı bölümlerini “iyiye, güzele, doğruya yöneltmediği” gerekçesiyle çıkardı...


Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaklaşık 70 yıldır ders kitaplarında yer alan ünlü şair Arif Nihat Asya'ya ait “Bayrak” şiirinin bazı mısralarını kitaplardan çıkardığı ortaya çıktı. Bir velinin “Ders kitabında yer alan Bayrak şiirinin bazı bölümleri çıkarılmış” iddiası üzerine MHP'li Şefik Çirkin,konuyu TBMM'ne taşıdı. Milli Eğitim Bakam Ömer Dinçer'in cevaplaması için soru önergesi verdi.

Bakan Dinçer, ortaöğretim Türk Edebiyatı kitaplarında yer alan Arif Nihat Asya'nın “Bayrak” şiirinin “Sana benim gözümle bakmayanın/Mezarım kazacağım/Seni selamlamadan uçan kuşun / Yuvasını bozacağım” mısraları nedeniyle kitaptan çıkarıldığını söyledi. Dinçer şöyle devam etti.

“Yanlış anlaşılabilir”

“Öğretim programında seçilen metinler öğrencileri iyiye, güzele, doğruya yöneltmeli, iyi alışkanlıklar kazandırmalıdır. Talim Terbiye'yle şiirdeki mısranın olumsuz düşünce ve davranışlara neden olacağını düşündük. Bayrak, vatan millet sevgisini aşılayan bu şiirin öğrenciler tarafından yanlış anlaşılabileceği gerekçesiyle, mısraları kitaptan çıkardık.”

Şafak sökerken şiirimi bitirdim

ÜNLÜ şair Arif Nihat Asya “Bayrak” şiirini 4 Ocak 1940 yılında yazdı. Ünlü şair Asya aradan geçen 70 yıl sonra sansürlenen şiirinin öyküsünü şöyle anlattı:

“Hatay'ın anavatana katılış kutlamalarının daha canlı yapılması istenmişti. Öğrencilerim, güzel bir bayrak şiiri bulamadılar. El-ayak ortalıktan çekilince, petrol lambasının yorgun ışığında, bayrağımıza sığınarak kalemi elime aldım. Şafak sökerken Bayrak şiiri hazırdı. O gece, şiiri nasıl yazdımsa, öylece kaldı. Yani üzerinde ikinci bir defa oynamadım. 4 Ocak'ta şiiri yazdım, 5 Ocak 1940'da törende okundu.

Bayrak şiirim, bayrağımızın kendisi gibi hepimizin oldu. Bu şiir, bana 'Bayrak Şairi' denilmesine yol açtı ki, bu sıfat, benim için altından dökülmüş bir İstiklal Madalyası kadar kıymetlidir.”

Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiiri

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü.
Kız kardeşimin gelinliği,
Şehidimin son örtüsü.
Işık ışık, dalga dalga bayrağım.
Senin destanını okudum. Senin destanını yazacağım.
Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım.
Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver!
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızının ışığı yeter.
haberguncel


Türk Eğitim Sen Isparta Şube'si, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere olumsuz düşünce ve davranışlara neden olacağı gerekçesiyle kaldırılan BAYRAK şiirine sahip çıktı. 19 Eylül 2012
bomba32.com

ÖMER DİNÇER'İN BAYRAK AŞKI!!!
05.06.2012
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un MEB’in BAYRAK şiirine yönelik uygulamasına dair basın açıklamasıdır.
turkegitimsen.org.tr

“Bayrak” Şiiri Yasaklandı !
05 Haziran 2012
egitimyuvasi.com

ERDOĞAN 'BAYRAK' ŞİİRİNİ OKUDU
-Kızım bir gün geldi. Baba şiir okuyacağız ne okuyayım diye sordu. Ben de Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini oku dedim. (Erdoğan burada Bayrak şiirini okudu)
haber7.com

VE BAYRAK ŞİİRİ YASAKLANDI

24 Haziran 2012 
“ Doç. Dr. Selçuk DUMAN Yazdı... „

Milli Eğitim Bakanlığı yayımlarına, Arif Nihat Asya tarafından 1940 yılında yazılan  “Bayrak Şiiri”nin konulması yasaklandı.

Gerekçe; bayrak şiirinde şiddet ve hayvan düşmanlığının yer alması.

İşin doğrusu bize göre bayrak şiirinin yasaklanmasının nedeni, zihniyet meselesidir. Yani bizde sözde İslamcı anlayışa sahip olanlar, milli meselelere hep mesafeli durmuşlardır.

Söz konusu Türk ve Türk’e dair ne varsa günah sayılmış, eleştirilmiş hatta aşağılanmıştır. Bunun nedeni İslamiyet’in Arap ve Fars kültürü ekseninde algılanması ve o kültürlere ters olan her şeyin reddedilmesidir.

Arap milliyetçilerinin kitapları kutsal kitap gibi okunmuş fakat içerisinde Türk geçen kitaplara dahi tahammül edilememiştir.

Bu durum öyle bir hale gelmiştir ki Avrupa’da yaşayan Türklere etnik kökeni sorulduğu zaman, yaklaşık %55’i Müslüman kimliğini ifade etmiştir.

Türkiye’deki siyasal yapılanmaların bugün radikal bir cepheye kaymasının ana nedeni de budur.

O yüzden seçimler döneminde,  ne plan, ne proje ve nede programlar konuşulur. Varsa yoksa dini argümanların sıklıkla tekrar edilmesi gerçekleşir. Bunu en iyi yapan partiler de iktidar olurlar.

Hal böyle olunca da, bütün partiler bu konuda birbirleri ile yarışa girerler. Sonuçta kaybeden Türk kültürü ve Türk milli kimliği olur.

Böylece de Türkiye’de ülkenin yönetiminde, Türklerin yer alması mümkün olmaktan çıkar. Gayri kimlikler kolaylıkla kendilerini kabul ettirirler.

Yüce Atatürk’ün “Milli Tarih”, “Milli Kültür” ve “Milli Kimlik” oluştururken Türkçe ibadeti ön plana çıkarmasının nedeni, işte tam da budur.

Türk Milleti’nin her ferdi şunu çok iyi bilmelidir ki, Türkçe ibadet ve İslamiyet’in Türkçe algılanması dine zarar vermeyeceği gibi tam tersine dinin kullanılmasını engelleyecektir. Zaten şunu hepimiz biliriz ki Türkiye de hiç kimsenin dinle bir sorunu yoktur. Olamazda.

Burada bütün mesele; Emevi ve Abbasi dönemi Arap ırkçılığı ekseninden kaynaklanan ve Selçuklu dönemi Fars etkisinden kaynaklanan gayri milli unsurlardan kurtulmak gerekmektedir.

Yoksa halimiz harap. Gördüğünüz gibi bayrak şiiri gibi bayraklaşan bir şiirin yasaklanması hem de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılabilmektedir.
Gerekçe; bayrak şiirinde şiddet ve hayvan düşmanlığının yer alması.

"Bayrak" şiirine 72 yıl sonra AKP sansürü
4/6/2012
Milli Eğitim Bakanlığı, ünlü şair Arif Nihat Asya’nın, yaklaşık 72 yıldır ders kitaplarında bulunan “Bayrak” şiirinin bazı bölümlerini “iyiyi, güzeli, doğruyu” göstermediği gerekçesiyle kitaptan çıkarttığı belirlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Necip Fazıl Kısakürek’in ders kitaplarında bulunan 3 şiirine ek olarak değişecek ders kitaplarına yeni şiirlerinin eklenmesini istediği öğrenildi. Bakanlık yetkilileri, “Bu durumda Başbakanın okuduğu şiirlere kitaplarda öncelik verilmesi gerekeceğini” söylediler.
saygiozturk.net

TBMM-Ömer Dinçer'e soru-Şefik Çirkin

TBMM-Ömer Dinçer'e soru-İsmet Büyükataman

‘Mezarını kazacağım’ diyen şiir yasaklanmıştı: Kinci bayrak şiiri yasağa rağmen müfredatta.

Ülkeni ve çocuklarını korumak istiyorsan Arapçadan uzak tut.


Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Linç; Sincan Ağır Ceza Reisinin Yaşadıkları
« Yanıtla #1 : Haziran 08, 2012, 11:57:13 ÖÖ »

Osman Kaçmaz
Türü: Anı, Mektup Politika - Türkiye

Açıklama
Başbakan ve Cumhurbaşkanı hakkında verdiğim iki kararla hayatım baştan sona değişti. Meslek hayatım boyunca adaleti sağlamaya, adalete olan inancı korumaya ve hukuk önünde herkesin eşit olduğu ilkesine inanarak çalıştım. Tüm kararlarımı, bu inancın gücü ve etkisi altında, kimseden emir almadan, kimseden korkmadan, kimseyi kayırmadan verdim.

Ve bunun bedelini fazlasıyla ödedim, ödüyorum. İktidar, benim üzerimden Türkiye’deki tüm Hâkim ve Savcılara mesaj vererek, yargı camiasında bir korku imparatorluğu kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en karanlık günlerini yaşamaktadır ve bu günler, özellikle hukuk tarihimize kara bir leke olacak geçecektir. Bu kitapta, iktidar aleyhine verdiğim iki karar sonrasında yaşadığım “Linç” kampanyasının tüm aşamalarını açıklıkla paylaşmaya; gerçeğin ne olduğunu; gerçekte neler olduğunu anlatmaya çalıştım...

****

AKP DİKTASINA ANKARA'DA TEK BAŞINA DİRENEN SİNCAN HAKİMİ OSMAN KAÇMAZ YAZDI;


MEZARINI KAZACAĞIM!...

Bir haber düştü medyaya.

.../…

Sadece medyaya mı?

Yüreğimize, benliğimize. ocağımıza..

Haber neydi peki? Milli eğitim bakanı Ömer Dinçer tarafından "BAYRAK" şiiri yasaklandı! gerekçesi çok komik "ÖĞRENCİLERDEOLUMSUZ DÜŞÜNCE VE DAVRANIŞLARA NEDEN OLABİLECEĞİ" miş,miş,miş...

Habere göre büyük şair Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirinin "SANA BENİM GÖZÜMLE BAKMAYANIN MEZARINI KAZACAĞIM, SENİ SELAMLAMADAN UÇAN KUŞUN YUVASINI BOZACAĞIM" mısraları...

Kendinize gelin! Türk Milleti bunlar affetmez ÖMER DİNÇER (Bu şahıs İNTİHALCİDİR)...

İNTAHAL Türkçe sözlükte ki anlamı: AŞIRMA, ÇALMA... (Yani eser hırsızlığı yapmıştır.) Buradan herkese sesleniyorum. BENİM ÇOCUKLARIM "BAYRAĞINAKENDİ GÖZÜYLE BAKMAYANIN MEZARINI KAZACAK, BAYRAĞIMI SELAMLAMADAN UÇAN KUŞUN YUVASINI BOZACAKTIR"!

Yüreğime kor düşünce irkildim, etrafıma baktım kimsecikler yok! Türk milleti uyuyor, gençliğimiz uyutulmuş, Muhalefet Partileri yorgun ve sessiz, Üniversiteler kuşatılırmış, Barolar suskun(birkaçı hariç)...

Elbette iktidar bu ortamı iyi değerlendirecek, Türk milletinin manevi değerlerine saldıracaklardır. Yasaklama. Yakında aynı gerekçelerle İSTİKLAL MARŞINA Gelebilir...

Türk milleti kaybedeceğiniz hiçbir şey kalmadı...

KORKMAYIN, ÜRKMEYİN, SİNMEYİN...


Gençliğe hitabeyi bir kez daha okuyun ve Demokratik direnişinizi gösterin...

ÇOK GEÇ OLMADAN...

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *****
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
AKP’nin yediği haltların sorulularına kim bunların hesabını soracak?
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2017, 02:08:50 ÖS »
AKP’nin yediği haltların sorulularına kim bunların hesabını soracak?

Ders kitaplarında yer alan “Bayrak şiirinin bazı bölümleri çıkarılmış" iddiası üzerine konu, MHP’li Şefik Çirkin tarafından TBMM'ye taşınmış, dönemin Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in cevaplaması için soru önergesi verilmişti. 

Az kaldı, ülke terörist cenneti olmaya hazırlanıyor, bunlar başlangıcın işaret fişekleridir.

A. Dursun

Arif Nihat Asya'nın büstüne saldırı
ADANA'da 'Bayrak' şiirinin yazarı Arif Nihat Asya'nın büstü ateşe verilip yakılmak istendi.

Merkez Seyhan İlçesi'nde dün akşam saatlerinde Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi'ne gelen kimliği belirsiz 2 kişi, yanlarında taşıdıkları karton kutuları, Asya'nın büstünün bulunduğu yıldız şeklindeki mermer kaidenin yanına yerleştirip ateşe verdi. Dumanları fark eden parktaki özel güvenlik elemanlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye aracını parka sokamayan ekipler, alevleri yangın söndürme tüpleriyle kontrol altına aldı. Polis ekipleri, büste zarar vermek isteyen saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

PARK VE MÜZE OLDU
Merkez Seyhan İlçesi'nin Kayalıbağ Mahallesi Seyhan Caddesi ile Seyhan Nehri arasında kalan bölüm, Adana Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenerek park haline getirildi. Türk bayrağı için yazılmış en anlamlı eserlerden olan 'Bayrak' şiirinin yazarı ve 1950-1954 yılları arasında Demokrat Parti'den Adana Milletvekilliği yapan Arif Nihat Asya'nın adı verildi.

29 Nisan 2017 Cumhuriyet

TBMM, hileli oylarla Anayasa değişikliği yapıyor, gözümüzün önünde tecavüz ediyorlar.

 

Son İletiler/Konular

Ynt: Modern Türkiyede Siyasi Düşünce Cilt 1-2-3 Tamamı 9 cilttir. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 11, 2017, 01:04:46 ÖS]


TÜRK KÖYLÜSÜ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ağustos 11, 2017, 12:31:53 ÖÖ]


Hayvan yeminde GDO onayı-Konya Şeker 'GDO yok' dedi ceza aldı. Artık GDO serbest Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 04:32:52 ÖS]


Ynt: ŞOK, ŞOK, ŞOK... YÖK'ten, Güzel sanatlar kapatılıyor genelgesi. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 03:41:47 ÖS]


BÜYÜKERŞEN’E KİM SALDIRDI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 30, 2017, 03:13:52 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 28, 2017, 08:42:38 ÖS]


HÖKÜMET Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 21, 2017, 02:07:12 ÖS]


15 TEMMUZ’UN SİYASÎ AYAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2017, 03:55:43 ÖS]


III.ABDÜLHAMİT’İN AJANDASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 08, 2017, 06:53:43 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 06, 2017, 07:48:37 ÖS]


HZ ÖMER’İN DEVESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 04, 2017, 12:53:44 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 03, 2017, 05:41:02 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 29, 2017, 07:05:44 ÖÖ]


AB'DE SONA DOGRU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 28, 2017, 09:42:54 ÖÖ]


DİYALEKTİĞİN D’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2017, 04:51:55 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 23, 2017, 07:03:20 ÖÖ]


DOĞU PERİNÇEK’E Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 19, 2017, 12:53:46 ÖS]


NATO MERMER Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2017, 02:16:07 ÖÖ]


ERDEMİR Vakfı yöneticilerine dava açıldı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 16, 2017, 12:46:14 ÖÖ]


MEŞRUİYET’İN M’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 14, 2017, 02:11:14 ÖÖ]


Yargıtay, Erdemir Vakfı’nın üye ve emeklilerinden yapılan kesintilerin hırsızlık Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2017, 01:31:47 ÖS]


Sanki Katar, Türkiye’yi topun ağzına koymak için seçilmiş, elinden geleni... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 07, 2017, 02:09:43 ÖS]


KATAR-MATAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 07, 2017, 12:55:03 ÖS]


III.ABDULHAMİT’İN 18 BRUMERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 29, 2017, 04:40:02 ÖÖ]


Şehit polisin arkadaşının kolunda dikkat çeken ayet. Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:22:49 ÖÖ]


Michael Flynn'ın, lobicilik karşılığında aldığı Yarım Milyon Dolar ... Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:14:25 ÖÖ]


Erdoğangiller’e hediye edilen, 25 milyon dolarlık petrol tankeri, Malta Dosyalar Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:09:04 ÖÖ]


Pazarlama Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 18, 2017, 03:15:10 ÖS]


İT BAYTARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 12, 2017, 06:02:53 ÖÖ]


Paylaşımcılık Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 08, 2017, 02:16:36 ÖS]


AKP’nin yediği haltların sorulularına kim bunların hesabını soracak? Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 29, 2017, 02:08:50 ÖS]


MAL MEYDANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 04:11:12 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 05:16:11 ÖÖ]


ERDOĞAN’I VURACAKLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 24, 2017, 11:38:11 ÖS]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 24, 2017, 06:29:04 ÖÖ]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 24, 2017, 12:09:35 ÖÖ]


Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 23, 2017, 04:58:35 ÖS]


DUR BAKALIM N’OLCEK ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 20, 2017, 02:12:21 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 18, 2017, 07:13:24 ÖÖ]


HAYIRLI OLSUN ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 17, 2017, 05:36:37 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 14, 2017, 05:04:59 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 12, 2017, 07:25:38 ÖS]


AÇIK MEKTUP Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 10, 2017, 05:16:36 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Nisan 08, 2017, 07:54:54 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 08, 2017, 03:37:34 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 04, 2017, 02:41:12 ÖÖ]


PARLAMENTARİZMİN P’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 01, 2017, 05:23:41 ÖS]


DEVLET ULUSA KARŞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 30, 2017, 11:15:00 ÖÖ]


URKUN Kirgizistandan bir ses Gönderen: PLMPLM
[Mart 27, 2017, 05:45:34 ÖÖ]


PISIRIKLIK FELSEFESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 21, 2017, 03:31:55 ÖÖ]


TRUMP ÖĞRETİSİ ve YENİ DÜNYA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 19, 2017, 08:44:03 ÖS]


DESTİCİ’NİN TESTİSİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 16, 2017, 05:07:50 ÖÖ]


Başkaldırma ve Yarışma Gönderen: PLMPLM
[Mart 14, 2017, 11:43:46 ÖS]


SON ABDÜLHAMİT Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 13, 2017, 12:59:22 ÖS]


HOLLANDA-MOLLANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 12, 2017, 05:33:20 ÖÖ]


KATİL KUMA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 08, 2017, 07:33:26 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 05, 2017, 07:07:15 ÖS]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 07:40:35 ÖS]


N’OLACAK ŞU IRAK’IN HALİ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 02:17:40 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 02, 2017, 05:20:46 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 28, 2017, 11:56:51 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 27, 2017, 11:54:46 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 24, 2017, 01:01:36 ÖÖ]


NEDEN DEĞİL, ‘NASIL’ BİR HAYIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 22, 2017, 01:07:56 ÖÖ]


KRİZİN K’SI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 20, 2017, 12:39:51 ÖÖ]


KRİZİN K’SI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 18, 2017, 03:13:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 11:50:31 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 02:43:04 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 01:14:00 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 04:59:09 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 12:42:46 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 15, 2017, 01:41:35 ÖS]


Ynt: Söz Bakımından, Allah dan daha Doğru Kim Vardır? Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:27:26 ÖS]


Ynt: ABDULHAMİT SEVDASI (III) Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:09:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:59:25 ÖS]


Ynt: FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 02:37:37 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:49:12 ÖÖ]


BÜYÜTME POLİTİKALARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 09, 2017, 01:51:07 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Şubat 08, 2017, 11:03:36 ÖS]


BOYKOT MU DEDİNİZ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 08, 2017, 04:36:37 ÖS]


ROMANYA’DA NELER OLUYOR ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 07, 2017, 03:07:57 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 06, 2017, 02:43:22 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 04, 2017, 03:37:54 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 09:11:32 ÖS]


SIC SEMPER TYRANNIS Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 02:16:28 ÖÖ]


TÜRKİYE-SURİYE İLİŞKİLERİ ÜZERİNE Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 01, 2017, 01:40:59 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 10:00:19 ÖS]


TÜRKİYE’YE BABALIK MI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 12:57:01 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 26, 2017, 04:12:44 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 26, 2017, 03:20:16 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 25, 2017, 05:53:17 ÖS]


Ynt: Amerikalik mashhur tarixchi olim Hasan Bulent Paksoy Gönderen: PLMPLM
[Ocak 25, 2017, 02:27:35 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 07:39:39 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 01:22:30 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 23, 2017, 03:40:40 ÖS]


Ynt: Karlovy Vary sehri 98 yildir reklamini « Mustafa Kemal Ataturk »’le yapiyor. Gönderen: PLMPLM
[Ocak 22, 2017, 08:53:36 ÖS]


FELSEFENİN F’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 22, 2017, 06:42:12 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 21, 2017, 12:12:10 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (XI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 20, 2017, 05:36:33 ÖÖ]


Ynt: Mustafa KemaL ATATÜRK, Kitap Arşivi. (indir) Gönderen: levo57
[Ocak 19, 2017, 05:44:08 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 18, 2017, 10:15:36 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 11:45:56 ÖS]


18 MADDELİK YENİ ANAYASA TASLAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 04:06:59 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VIII) Kültürel Antroploji ‘Evrimcilik’ düşüncesine karşı çık Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 14, 2017, 12:45:12 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 11:29:35 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 01:51:44 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 11, 2017, 12:14:25 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 10, 2017, 06:05:33 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 09, 2017, 11:17:27 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 08, 2017, 10:49:34 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 07, 2017, 12:19:03 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 06, 2017, 02:40:39 ÖÖ]


MİLLİYETÇİLİK VE MİLLETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 05, 2017, 12:28:53 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 03, 2017, 01:58:11 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 02, 2017, 01:49:38 ÖS]


"Sokma akıl, dokuz adım gider" Gönderen: PLMPLM
[Ocak 02, 2017, 04:48:06 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 01, 2017, 04:27:12 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 31, 2016, 02:41:29 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 30, 2016, 01:24:31 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 09:33:32 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 03:00:50 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 27, 2016, 01:35:17 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XIX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 26, 2016, 02:20:36 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 25, 2016, 02:47:09 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 24, 2016, 12:33:18 ÖÖ]